TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Medya 17 Şubat 2021

Habertürk’ten Fatih Altaylı’ya Sansür

Türkiye’yi acıya boğan, PKK’nın silahsız 13 Türk vatandaşını şehit ettiği haberini 14 Şubat’ta Milli Savunma Bakanı Hulusi…

Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın Gara dağındaki mağarada şehit edilen 13 vatandaşımızla ilgili ABD'ye sert eleştiriler yönelttiği "O 13 fotoğrafı Biden’a ve Kongre’ye yollayın" başlıklı köşe yazısı sansüre uğradı.

Türkiye’yi acıya boğan, PKK’nın silahsız 13 Türk vatandaşını şehit ettiği haberini 14 Şubat’ta Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar verdi. Ardından 13 vatandaşımızın PKK’nın 2015 ila 2017 yılları arasında kaçırıp Irak topraklarında Gara’da, dağlık kesimde bir mağarada hapis tuttuğu asker, polis ve MİT görevlilerinden oluştuğu ortaya çıktı.

Haber Türk yazarı Fatih Altaylı da olayla ilgili olarak 14 Şubat 2021 tarihli köşesinde “O 13 fotoğrafı Biden’a ve Kongre’ye yollayın” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Bu yazıda Fatih Altaylı, Gara dağındaki mağarada şehit edilen 13 vatandaşımızla ilgili ABD’ye sert eleştiriler yöneltti: “Amerika Birleşik Devletleri’nin çok yakın müttefiki, bölgedeki güvenilir partneri PKK/YPG’nin ne yaptığını duydunuz değil mi? ….

Teröre karşı savaş yürüttüğünü iddia eden ABD ordusunun üst düzey unsurlarının PKK/YPG ile el ele kol kola gezmesidir….

Bu nedenle de o mağarada katledilen 13 vatandaşın fotoğrafı çerçeveletilip ABD’ye gönderilmeli ve büyükelçimiz tarafından bir takımı Kongre’ye, bir takımı da Beyaz Saray’a armağan edilmelidir.”

14 Şubat tarihinde Haberturk.com.tr’de yer alan Fatih Altaylı’nın “O 13 fotoğrafı Biden’a ve Kongre’ye yollayın” başlıklı köşe yazısı ilerleyen dakikalarda ‘uçuruldu’. Köşe yazısını okumak isteyenlerin karşısına ‘Sayfa bulunamadı’ uyarısı çıkıyor.

 

 

medyaspot

İlginizi çekebilir

CHP’den Yeni Sistem Önerisi

CHP’den Yeni Sistem Önerisi

Tema Tasarım |