TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Kültür Sanat Turizm 24 Aralık 2018

Hasan Çakmak Çanakkale’de Kıbrıs kültürünü anlattı

Çanakkale’de lise öğrencilerine konferans veren Hasan Çakmak, Çanakkaleli sanatseverler için kitaplarını imzaladı. Türkiye Kurşun Kalemler Şairler ve…

Çanakkale’de lise öğrencilerine konferans veren Hasan Çakmak, Çanakkaleli sanatseverler için kitaplarını imzaladı.
Türkiye Kurşun Kalemler Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından yürütülen “Gençliğe Açılan Pencere; Edebiyat” projesi kapsamında Türkiye’nin birçok ilinde düzenlenen konferanslar dizisinde Hasan Çakmak konuşma yaptı.
Çanakkale Koleji’nde buluşturulan iki lise ve ortaokul öğrencilerine konuşan Hasan Çakmak, yazmış olduğu kitapları, Kıbrıs Kültürünü ve yazar olmayı anlattı.
Öğrenci ve öğretmenlerden gelen sorular üzerine dünyanın birçok yerinde yaptığı kültür sanat çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
500 civarında öğrenci ve öğretmenin katıldığı konferansta Türkiye Kurşun Kalemler Şairler ve Yazarlar Derneği’nin başkan ve yönetim kurulu da hazır bulundu.
Gerçekleştirilen konferans sonrasında Çanakkale Koleji Okul Müdürü Nail Yurdakul Şen tarafından Hasan Çakmak’a okullarında yaptığı kültür sanat çalışması nedeniyle başarı plaketi takdim etti.
Plaket takdimi sırasında kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Yurdakul, Hasan Çakmak’ın Çanakkale’de olmasından ve okullarında konferans vermesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.
KİTAPLARINI İMZALADI
Plaket takdimi sonrasında yazar Hasan Çakmak, Çanakkaleli sanatseverler için kitaplarını imzaladı. Çakmak’ın imza gününe ilgi soğuk ve kötü hava koşullarına rağmen oldukça yüksek oldu.
Yazar Hasan Çakmak kasım ayında, Türkiye Kurşun Kalemler Şairler ve Yazarlar Derneği’nin organizasyonu ile İzmir’de “Dünya Edebiyatı” konulu bir konuşma yapmış ve ardından da İzmirliler için kitaplarını imzalamıştı.
Kıbrıslı yazar Hasan Çakmak 2018 yılında; Türkiye’de 12 ilde, Türkiye dışında da Hollanda, Ermenistan, Polonya, İsviçre ve İngiltere’de Kıbrıs kültürünü anlattı ve kitaplarını imzaladı.

HABER : ADNAN FİŞENK

 

 

 • mza1.jpg
  63.3kB
 • imza2.jpg
  249.9kB
 • imza3.jpg
  59.9kB
 • konferans3.jpg
  34kB
 • konferas1.jpg
  57.8kB
 • konferas2.jpg
  40.7kB
 • plaket.jpg

Tema Tasarım |