TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Eğitim 7 Mart 2019

Hasan Çakmak’ın kitapları

Dünyanın birçok yerinde yaptığı kültür sanat çalışmaları çerçevesinde Kıbrıslı yazar Hasan Çakmak Yunanistan’ın başkenti Atina’da etkinliklere katıldı….

Hasan Çakmak’ın kitapları Yunanistan kütüphanelerinde

Dünyanın birçok yerinde yaptığı kültür sanat çalışmaları çerçevesinde Kıbrıslı yazar Hasan Çakmak Yunanistan’ın başkenti Atina’da etkinliklere katıldı.
Hasan Çakmak’ın katıldığı etkinliklerde yazarın 2 kitabı Yunanistanlı okuyucularla buluştu.
Yazar Hasan Çakmak’ın Türkçe olarak kaleme aldığı, daha sonra İngilizce ve Yunanca’ya çevirisi yapılan “İki Cesur Yürek” kitabı ile seyahatname türünde kaleme aldığı “İnsanın Hayalleri Olmalı” kitapları Atina Üniversitesi Kütüphanesi koleksiyonuna alındı.
Mart ayından itibaren Yunanistan’da Hasan Çakmak’ın kitaplarına okuyucular Atina Üniversitesi Kütüphanesi’nden ulaşabilecekler.
Hasan Çakmak Yunanistan’da bulunduğu zaman zarfında Atina’da bulunan kültür sanat faaliyetleri ve kütüphaneler hakkında çalışmalar yürüttü. Kitaplarını Yunan kitapseverler için Atina’da imzaladı.
Hasan Çakmak’ın Atina öncesinde Türkiye’nin İstanbul şehrinde katıldığı kültür eksenli toplantıda 2019 yılında çıkarmayı planladığı yeni kitabı hakkında bilgiler paylaştı.
Yazar Hasan Çakmak’ın yazmış olduğu kitap 2018 yılında dünyanın en büyük kütüphanesi kabul edilen American Kongre Kütüphanesi ve British Library London koleksiyonuna girmeyi başarmıştı.
Yazarın kitapları British Library London öncesinde; İsçivre/Cenevre, Küba/Havana, Fransa/Paris, Ermenistan/Erivan, Polonya/Varşova, Venezüela/Karakas, Belçika/Brüksel, İskoçya/Edinbourgh ve Türkiye/Ankara kütüphanelerinde değerlendirmeye alınarak edebiyat kolleksiyonlarına kabul edilmişti…
Kıbrıslı yazar Hasan Çakmak 2018 yılında; Türkiye’de 12 ilde, Türkiye dışında da Hollanda, Ermenistan, Polonya, İsviçre ve İngiltere’de Kıbrıs kültürünü anlattı ve kitaplarını imzaladı.
Hasan Çakmak Yunanistan/Atina sonrasında İsveç’in başkenti Stockholm’den aldığı davete katılarak; dünya edebiyatında seyahatname yazarı olmayı anlatacak.

HABER : ADNAN FİŞENK

Tema Tasarım |