TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sağlık 17 Temmuz 2019

Hastaneler Vekili de İsyan Ettirdi!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda şehir hastaneleri sistemi tartışılırken AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ten sağlık sistemine…

AK Parti Milletvekili de isyan etti: Gidiyorsunuz hastaneye hemen A’dan Z’ye tahlil

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda şehir hastaneleri sistemi tartışılırken AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ten sağlık sistemine “eleştiri” geldi

Komisyonda şehir hastaneleri tartışılırken muhalefet milletvekillerinden gereksiz tahliller yapıldığı ve tahlillerin yükünün kamuya yüklendiği eleştirisi geldi.

Milli Gazete’nin haberine göre; söz alan AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk, eleştirilere katıldığını söyleyerek, sistemde aksayan yanlar olduğunu söyledi. Öztürk’ün sözleri şöyle:

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk
Benim de kafamın karıştığı, özellikle sağlık yatırımlarında canımı sıkan işler oluyor. Gidiyorsunuz hastaneye, size A’dan Z’ye tahlil yazıyorlar. Yok kanser tahlili, bilmem ne tahlili. Ya, kardeşim, ne gereği var, diyorum. ‘Efendim, siz para ödemiyorsunuz’ diyor. Kim ödüyor? Meclis ödüyor. Ya, Meclis de ödese kamu ödüyor, bana illa hastalık mı icat edeceksiniz diye benim de çıkış yaptığım oluyor. Gidiyorsunuz ufak bir mesele için, size diyor ki, ‘efendim, gelmişken bir check-up yapalım’ şimdi moda oldu ya. Yok MR çekelim, yok şunu çekelim. İlla bir hastalık buluncaya kadar… Sistemde çok aksayan yerler var.

medyaspot

Tema Tasarım |