TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Medya 24 Aralık 2019

“Her Olayın Altından Aynı Kadın Çıkıyor”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile eski CHP Milletvekili Sinan Aygün arasındaki ‘rüşvet’ tartışması devam ediyor….

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın TOGO kuleleri hakkında da bir mücadele verdiğini hatırlatarak “Her olayın altından aynı kadın çıkıyor” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile eski CHP Milletvekili Sinan Aygün arasındaki ‘rüşvet’ tartışması devam ediyor.

Aygün, Yavaş ve CHP’li üç belediye meclis üyesi hakkında, TOGO Kuleleri olarak adlandırılan inşaatın 16 Aralık’ta mühürlenmesinin ardından suç duyurusunda bulunmuş ve Mansur Yavaş ve ekibinin, ikiz kuleleri inşaatı için TMMOB lehine çıkan mahkeme kararını bir üst mahkemeye taşımak karşılığında kendisinden 25 milyon lira rüşvet istediğini iddia etmişti. Aygün, ayrıca istenen parayı vermeyince inşaatının kaçak muamelesi gördüğünü öne sürmüştü.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın TOGO kuleleri hakkında da bir mücadele verdiğini hatırlatarak “Her olayın altından aynı kadın çıkıyor” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yazının bir kısmı şöyle:

Ankara’da imar oyunlarıyla kimlere rant sağlandığını araştırdığımızda Ömer Akgül’ün adı öne çıkıyor. Koç Kuleleri’nin imar artışını da Akgül yaptırmıştı. 17/25 Aralık operasyonundan sonra mallarına el konulacağını hesaplamış olacak ki Akgül inşaat işlerini Sinan Aygün’e devretti.

Ömer Akgül’ün imar oyunlarıyla FETÖ’nün önemli önemli finans ayağı olduğu da biliniyordu. Yurt dışına kaçınca, Aygün’ün TOGO kulelerindeki ortağı da Ömer Akgül’ün kardeşi oldu.

Ankara’da plan değişiklikleri, emsal artışları o kadar yaygınlaştı ki Mimarlar Odası Ankara Şubesi kente sahip çıkmak adına önemli davalar açıyor. Ancak zamanında kararlar uygulanmayınca da sorunlar katlanıyor. Bugün TOGO kuleleri görünen ve gündeme gelen konu ama benzer olaylar Çukurambar, İncek, Alacaatlı’da fazlasıyla devam ediyor. O kadar çok sorunlu binalar yükseliyor ki bunlarla başa çıkılması için son derece kararlı, hukuki dayanağı sağlam duruş ve ilgili odalarla da iş birliği gerekiyor.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve arkadaşları, görevinin hakkını veren, mücadeleden yılmayan, güç odaklarının karşısında geri adım atmayan, kararlı bir duruş sergileyen bir isim.

medyaspot

İlginizi çekebilir

Altyapıya ve insan kaynağına

Altyapıya ve insan kaynağına

Tema Tasarım |