TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 27 Aralık 2018

İmamoğlu İstanbul’da Tarih Yazacak

CHP İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için tanıtım toplantısı düzenledi. CHP…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere çok sayıda CHP'li Ekrem İmamoğlu için İstanbul'da buluştu.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için tanıtım toplantısı düzenledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı toplantıya AKP, MHP, HDP, İYİ Parti ve diğer siyasi partilerin il başkanlarının da davet edildi.

‘İstanbul Yolunda Büyük Buluşma’ dan ilk kareler
Galeri: ‘İstanbul Yolunda Büyük Buluşma’ dan ilk kareler
Toplantı saygı duruşu ile Haliç Kongre Merkezi’nde saat 11:00’de başladı. İmamoğlu bugün fiilen sahaya inmiş olacak.

Toplantı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu konuşması ile başladı. Ardından Kemal Kılıçdaroğlu konuşmayı devraldı.

KILIÇDAROĞLU:
Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları :

Buraya İstanbul için toplandık. İstanbul sıradan bir kent değil. İstanbul’u yönetmek sıradan bir yönetim değildir. İstanbul’u yönetmek için bilgi, deneyim, irade lazım. Üçü kimde var Ekrem İmamoğlu’nda var

Bizim bu kararımız sıradan bir karar değildir, çünkü biz İstanbul’un ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış bir metropoldür.Pek çok devletten daha büyük bir insan kitlesini kucaklayan bir kent İstanbul. O nedenle İstanbul’u yönetmek deneyim, bilgi, birikim ister. Aday adaylarımızın tamamı çok değerli isimler. Hepsi çalışıyor, hepsine çok teşekkür ediyorum

Fatih İstanbul’u aldığında Haliç’te koyun otlatmayı doğaya zarar verilmesin diye yasaklatmıştır. İstanbul’u alan kahraman İstanbul’un ne olduğunu iyi biliyordu. O’nun ruhuyla yönetmek gerekir.

İstanbul üniversitelerin, sanatın, medyanın merkezidir. Kültürün ve sanatın da merkezidir.

Yönetenlerin biz sana ihanet ettik itirafında bulunduğu bir İstanbul. Bunu yapan İstanbul’un ruhudur. İstanbul korunması gereken bir kenttir.

İstanbul Türkiye’nin dinamosu olan bir kenttir. Pek çok ülkeden büyüktür. Ekonominin can damarıdır. İstanbul’u yönetmek için bilgiye, birikime ve deneyime ihtiyaç var

Çalışanların gününün büyük çoğunluğunu trafikte geçirdiği bir kenttir İstanbul. İnsanlar hayatlarının önemli bir kısmını yollarda değil, işlerinde geçirmelidir. İstanbul aynı zamanda tarihi doğası yağmalanan bir kenttir. Bunu düzeltmek zorundayız. Bu tarihi bir görevdir. Bunu üstlenen kişinin büylük sorumluğulu var.

İstanbul’u alan Fatih, İstanbul’u beton kent yapın diye almadı.

13 Kasım 1918 Gazi Mustafa Kemal Haydarpaşa Limanı’na gelir, Sarayburnu’na gider. Ve bakar ki İstanbul’u işgal eden ülkelerin gemileri Dolmabahçe’ye konuşlanmış. Ve Gazi Mustafa Kemal, “Geldikleri gibi gidecekler”i İstanbul’da söylemişitir.

Bütün sorunları çözebilir miyiz elbette çözebiliriz. Eğer bilginiz varsa, İstanbul’u biliyorsanız yapabilirsiniz.

Geçen ay Viyana’daydım. Dedim ki İstanbul başkanı olsaydınız ne yapardınız? Dedi ki bir “İstanbul’un tarihi mirasını ortaya çıkarır, ikincisi trafik sorununu çözerim” dedi. İstanbul’u yönetecek kişinin bütün bu sorunları çözebilmesi gerek

Ekrem İmamoğlu yapabilir mi? İmamoğlu Beylikdüzü’nün tepesine kırlangıç oturtan, yedi rengi getiren başkanımız. Ekrem İmamoğlu bütün bunları başaracak bir arkadaşımız.

Peki bütçe var mı var? Eğer kul hakkı yemezseniz, İstanbul’un sermayesi vardır, İstanbul’un gücü vardır. Dolayısıyla bunu Ekrem İmamoğlu büyük bir yetkinlikle bunu yerine getirecektir. Üreten ve istihdam yaratan bir belediyecilik.

Örnek mi istiyorsunuz? Buyurun Beylikdüzü’ne bakın. Belediyecilik üretmek ve istihdam yapmak demektir.

Binlerce evladımız işim yok diye ortalıkta gezmeyecek. İstanbul’u yönetecek olanların böyle bir zorunluluğu var. Zaman zaman eleştirirler Kadıköy’ü, Beylikdüzü’nü Sarıyer’i… Oralarda oturanlar İstanbul’un kaymak tabakası diye. İyi de kardeşim 25 yıldır yönetiyorsun İstanbul’u İstanbul’un her yerini kaymak tabaka yapsana. İmamoğlu bütün İstanbul’u yaşanabilir hale getirecektir.

Sayın İmamoğlu projelerini, yapacaklarını anlatacaktır. İki şey istiyorum ben bir, belediye başkanı seçildiğin andan itibaren bütün beldeye hizmet vereceksin. Kentin bütün nimetlerinden herkes eşit faydalanacak. Yoksul mahallelerde oturan anne de çocuğunu güven içinde bırakabileceği bir kreş ister. Bir de harcadığınız her kuruşun hesabını halka vereceksin. Bunu da İmamoğlu yapıyor.

Sayın Ekrem İmamoğlu size inanıyoruz ve size güveniyoruz. Çok kısa sürede, 5 yıl içinde İstanbul’da bir tarih yazacağına eminim. Bütün İstanbul’un “İşte benim belediye başkanım” diyeceğine eminim

medyaspot

Tema Tasarım |