TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 18 Mart 2019

İmamoğlu Yasin Okudu

Yasin-i Şerif’ten bir bölümü okuyan İmamoğlu, cami çıkışında adeta ”sevgi çemberi”ne alındı. Kalabalıkla birlikte cami avlusundan çıkan…

CHP'nin İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda'da yaşanan terör saldırında yaşamlarını yitiren 49 kişi için Eyüp Sultan Camii'nde mevlit okuttu.

Yasin-i Şerif’ten bir bölümü okuyan İmamoğlu, cami çıkışında adeta ”sevgi çemberi”ne alındı. Kalabalıkla birlikte cami avlusundan çıkan İmamoğlu, yaklaşık 15 çocuğun hep bir ağızdan, ”Ekrem İmamoğlu” tezahüratı yapması üzerine duygulandı.

Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda’daki katliamda ölenler için mevlit okuttu
Galeri: Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda’daki katliamda ölenler için mevlit okuttu
Göz yaşlarına hakim olamayan İmamoğlu, fotoğraf çektirmek için kendisini çekiştiren bir kadın vatandaşa, ”Abla dağıldım zaten, beni yaktılar” diyerek anlayış göstermesini istedi.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Akşemsettin Mahallesi’ndeki mitingin ardından soluğu Eyüp Sultan Camii’nde aldı.

İmamoğlu, Yeni Zelanda’da Cuma namazı saatinde iki camiye yapılan terör saldırısında hayatlarını kaybeden 49 kişi için dua edip, mevlit okuttu. Yasin-i Şerif’ten bir bölümü mikrofondan okuyan İmamoğlu, mevlit sonrasında, camiye gelenlere ve vatandaşlara, hayır için akide şekeri ve lokum dağıttı. İmamoğlu, camiden çıkar çıkmaz vatandaşlar tarafından adeta ”sevgi çemberine” alındı.

Vatandaşlar, izdiham nedeniyle basın mensuplarının sorusunu zorlukla yanıtlayan İmamoğlu ile fotoğraf çektirebilmek için birbirleriyle yarıştı.

Bu sırada yaşlı bir kadın vatandaş, ”Allah seni bütün kötülüklerden korusun. Yolun açık olsun” diyerek İmamoğlu’na desteklerini iletti.

Başka bir vatandaş da ”Çok şükür gördüm ya. Ayağına taş değmesin” diyerek duygularını belli etti. İmamoğlu, kalabalığı yararak kendisine ulaşan ve ”Sabah 8’den beri seni bekliyorum seni” diyen vatandaşa, ”Kurban olurum sana” dedi. Vatandaş da İmamoğlu’na, ”Ben sana kurban olurum. Türkiye’de ilk defa bir lider geliyor” karşılığını verdi. Yaşanan izdiham eşliğinde cami avlusundan çıkan İmamoğlu’nu, bir grup çocuk, ”Ekrem İmamoğlu” tezahüratları atarak karşıladı. Göz yaşlarına hakim olamayan İmamoğlu, fotoğraf çektirmek için kendisini çekiştiren bir kadın vatandaşa, ”Abla dağıldım zaten, beni yaktılar” diyerek anlayış göstermesini istedi. İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle alandan zorlukla ayrılabildi.

medyaspot

İlginizi çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Tema Tasarım |