Ana Sayfa Dünya, Gündem 27 Haziran 2021 54 Görüntüleme

İngiliz Bakandan Şaşırtan Özür!

Hancock, yardımcısı Gina Coladangelo ile fotoğrafları ortaya çıktıktan sonra "insanları hayal kırıklığına uğrattığını" ve "çok üzgün olduğunu" söyledi.
İngiliz Bakandan Şaşırtan Özür!

İngiltere’de evli ve çocuklu Sağlık Bakanı Matt Hancock, bir yardımcısıyla öpüştüğü fotoğrafların bir gazetede yayınlanmasının ardından sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiğini itiraf etti ve özür diledi.

İşçi Partisi, Başbakan’ı Bay Hancock’u görevden almaya çağırdı ve pozisyonunu “savunulmaz” olarak nitelendirdi. Ancak Downing Street, Boris Johnson’ın Hancock’un özrünü kabul ettiğini ve “konunun kapandığını düşündüğünü” söyledi.

Başbakan’ın Bay Hancock’a “tam güveninin” olup olmadığı sorulduğunda, Başbakan’ın sözcüsü, “Evet” yanıtını verdi.

Sun , her ikisi de evli ve çocuklu olan Hancock ve Coladangelo’nun fotoğraflarının 6 Mayıs’ta Sağlık Bakanlığı’nda çekildiğini bildirdi.

Gazete, Sağlık Bakanı’nın Oxford Üniversitesi’ndeki günlerinden tanıdığı ve geçen yıl yardımcısı olarak atadığı Coladangelo ile evlilik dışı bir ilişki yaşadığını bildirmişti.

42 yaşındaki üç çocuk babası Hancock yaptığı açıklamada, “Bu koşullarda sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiğimi kabul ediyorum. İnsanları hayal kırıklığına uğrattım ve çok üzgünüm. Ülkeyi bu salgından çıkarmak için çalışmaya odaklanmaya devam ediyorum ve bu kişisel meselede ailemin mahremiyeti için minnettar olurum” dedi.

medyaspot

    Instagram

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

66