TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Dünya, Gündem 23 Şubat 2020

İtalya’da Acil Durum İlan Edildi!

Yetkililer ülkenin kuzeyindeki 10 kasabaya giriş ve çıkışların yasaklandığını belirtirken ölü sayısı ikiye yükseldi. Avrupa’nın göbeğindeki İtalya’da…

İtalya'da corona virüs yüzünden ölenlerin sayısı 2'ye yükseldi. Ülkede yaklaşık 50 kişinin de aynı hastalıktan hastanelere yatırıldığı bildiriliyor. Unitcredit ve Ray-Ban gibi firmaların virüsün yaygın olduğu yerlerdeki çalışanlarına evlerinden çıkmama uyarısında bulunduğu belirtildi. Ayrıca yetkililerin dünyanın takip ettiği Venedik Karnavalı'nı da askıya alabileceği iddia edildi.

Yetkililer ülkenin kuzeyindeki 10 kasabaya giriş ve çıkışların yasaklandığını belirtirken ölü sayısı ikiye yükseldi.

Avrupa’nın göbeğindeki İtalya’da 75 yaşındaki emekli bir duvar ustasının corona virüsü yüzünden hayatını kaybettiği bildirildi. Daha önce de 78 yaşında bir adamın corona virüsü yüzünden öldüğü ifade edilmişti.

Veneto’da 11, Lombardy bölgesinde ise 39 olmak üzere toplanda 50 kişinin enfekte olduğu doğrulanırken hükümetin salgınla ilgili acil olarak toplandığı belirtildi.

Reuters’daki habere göre ise İtalya genelinde 58 vakanın görüldüğü öne sürüldü ve salgının Milano şehrine kadar ilerlediği ifade edildi. Unitcredit ve Ray-Ban gibi dünyaca ünlü İtalyan firmaların çalışanlarına uyarı mesajı yolladığı belirtilirken tarihi Venedik şehrindeki karnavalın da ertelenmesi gündemde.

medyaspot

Tema Tasarım |