TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 14 Aralık 2018

Kılıçdaroğlu İmamoğlu İle Ne Konuştu

Barış Yarkadaş, RS FM’de Ahu Özyurt’un programına bağlandı. Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve…

Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında yapılan bir buçuk saatlik görüşmenin ayrıntılarını anlattı.

Barış Yarkadaş, RS FM’de Ahu Özyurt’un programına bağlandı. Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında yapılan bir buçuk saatlik görüşmenin ayrıntılarını anlattı.

Yarkadaş, İstanbul için isim net diyebilir miyiz? Sorusuna şu yanıtı verdi;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün yaptıkları toplantının ardından görüşmeleri sonlandırdı. Kılıçdaroğlu, Akşener ile görüştükten sonra CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile de başbaşa bir yemek yedi. Tekin fikirlerini aktardı. Gürsel Tekin görüşmenin ardından bugünden itibaren çalışmalarını sürdürüyor. Kılıçdaroğlu bu sabah İmamoğlu’nu evinde ziyaret etti. İmamoğlu’nun ailesinin de olduğu kahvaltının ardından sayın Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu bir buçuk saat boyunca başbaşa görüştüler ve İstanbul seçimlerinde nasıl bir strateji izleneceği konuşuldu. Orada tabi bazı kararlar alındı. Bir kere İmamoğlu’nun İBB adaylığının hangi tarihte açıklanacağı belirlendi. Buna göre 24 Aralık’ta yapılacak PM’nin ardından İmamoğlu aday olarak açıklanacak.”

BEYLİKDÜZÜ İÇİN DE ADAY BELİRLENDİ
Gazeteci Barış Yarkadaş görüşmede Beylikdüzü Belediye Başkan adayının da konuşulduğunu belirtti. Yarkadaş, İmamoğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından Beylikdüzü Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Murat Çalık’ın Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı olması konusunda fikir birliğine varıldığını belirtti.

İMAMOĞLU’NUN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDEKİ PLANI
Yarkadaş, Ekrem İmamoğlu’nun önümüzdeki günlerde yapacağı etkinlikler de duyurdu. Yarkadaş, “Önümüzdeki günlerde İmamoğlu’nun hemşerisi olan Trabzonlu iş adamlarının bir açıklama ile kendisine destek vermesi bekleniyor. İmamoğlu’nun açıklanmasının ardından saha çalışmaları başlayacak. İmamoğlu’na her gittiği yerde 100 kişilik bir ekip eşlik edecek. Bugün iki ayrı halkla ilişkiler firması ile görüşülecek. İmamoğlu yarın ise Tuzla İlçe Teşkilatı’nı ziyaret edecek. ” diye konuştu.

İSTANBUL İÇİN İLÇE ADAYLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
CHP’nin İstanbul ilçeleri için adaylarının da yakın zamanda açıklanmasının beklendiğini belirten Yarkadaş, “24 Aralık’ta yapılacak ve İmamooğlu’nun adının açıklanacağı toplantıda İstanbul’da CHP’nin yönetmediği ilçelerin adaylarının da açıklanması bekleniyor. Bu konuda henüz tam bir netlik yok. Eğer açıklanmaz ise İstanbul ilçe adaylarının tamamının Ocak ayında açıklanması bekleniyor” dedi.

GÜRSEL TEKİN KIRGIN MI?
Ahu Özyurt’un Gürsel Tekin kırgın mı? diye sorması üzerine Yarkadaş herhangi bir kırgınlık olmadığını belirtti.

Yarkadaş, “Gürsel Tekin yaklaşık 3-4 yıldır İBB adaylığı için hazırlık yapıyordu. Tabi beklentisinin karşılanmadığı çok açık, ama ben Tekin’de herhangi bir küskünlük olacağını sanmıyorum. Zaten Kılıçdaroğlu da yakın çevresine Gürsel Tekin bizim yol arkadaşımızdır, devam eder dediğini biliyorum.

Tekin zaten bu sabah yazılı bir açıklama yaparak “İstanbul’u mutlaka kazanacağız” dedi. Bu da Tekin’in aktif bir şekilde çalışacağını gösteriyor. İlçe Belediye Başkan Adaylarının bu görüşmede konuşulduğunu sanmıyorum. Genel anlamda bir değerlendirme yaptıklarını ve beyin fırtınası yaşadıklarını düşünüyorum.” dedi

medyaspot

Tema Tasarım |