TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 15.067.252
AKTİF VAKA: 112.969
ÖLÜM: 98.943
İYİLEŞME: 14.954.283

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 1 Nisan 2019

Kılıçdaroğlu: İmamoğlu Kazandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. “Kılıçdaroğlu, “Yerel seçimi gerçekleştirdik. Öncelikle şunu ifade etmek isterim. Bugüne…

Kılıçdaroğlu: Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı.

“Kılıçdaroğlu, “Yerel seçimi gerçekleştirdik. Öncelikle şunu ifade etmek isterim. Bugüne kadar çok sayıda seçim yaşadık. Ama ilk kez bu kadar adaletsiz şeylerle karşı karşıya kaldık. Ama halk demokrasiyi seçti.

Bu bizim için çok önemli ışık. Bütün iftiralara rağmen halk demokrasi dedi. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda. Bizi üzen şu başbakanlık, meclis başkanlığı yapmış birisinin elinde veri olmadan yangından mal kaçırır gibi açıklama yapmasını kendisine yakıştıramadım. Dolayısıyla buradan İstanbul’daki örgütteki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum. 48 saat kimse uyumayacak.

Göreceksiniz İstanbul’a da bahar gelecek. Tıpkı Ankara’ya baharın geldiği gibi. Bütün iftira kampanyalarına rağmen başarı gösteriyoruz. Bizim başarımızı Türkiye’de 81 milyon insanın demokrasiye özlemi olarak görüyoruz.

Bunu asla zafer olarak göstermiyoruz. Değerli basın mensupları seçimin sıcaklığı geçtikten sonra Türkiye tekrar yanıcı günlerine dönecektir. Ekonomiye mutfaktaki yangına dönecektir. Biz 11 Ağustos 2018’de Türkiye bu ekonomik krizden nasıl çıkar diye 13 madde halinde açıkladık.

Eksiktir diyebilirlerdi ya da eleştirebilirlerdi de ama 13 maddenin hiçbirisi dikkate alınmadı. Türkiye seçimden sonra iktidarın alacağı daha sert önlemlerle mutfaktaki yangının dozunu arttıracaktır. Bunu hepimiz biliyoruz. En büyük endişemizde yine IMF’nin kapılarını çalmasıdır. Bunun da bütün göstergeleri var.

Biz yine sorumluluğunu bilen bir parti olarak ekonomik krizin aşılması konusunda bize düşen her görevi yerine getirmeye hazırız.” diye konuştu.

medyaspot

Tema Tasarım |