TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 18 Ocak 2019

Kılıçdaroğlu’ndan Kocaoğlu Açıklaması

Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu ile dün gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından ‘adaylık sinyali’ veren açıklaması…

Kemal Kılıçdaroğlu, Aziz Kocaoğlu ile dün gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından ‘adaylık sinyali’ veren açıklaması hakkında ilk kez konuştu.

Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu ile dün gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından ‘adaylık sinyali’ veren açıklaması hakkında ilk kez konuştu.

Kılıçdaroğlu, Aziz Kocaoğlu ile görüşmesini şu sözlerle anlattı:

“AZİZ KOCAOĞLU TEKRAR ADAY OLMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ”
“Sayın Kocaoğlu dün geldi. ‘Olur, görüşürüz’ dedik. Bizim büyükşehir belediye başkanımız geldi görüştük. ‘Tekrar aday olmak istediğini’ söyledi. Ben de tabi aday adayı olabilirsiniz herhangi bir sorun yok burada. Niçin tekrar aday olmak istediğinin gerekçelerini bana ifade etti. Sonra teşekkür ettik ayrıldı.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a zehir zemberek sözlerKılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a zehir zemberek sözler

“AÇIKLAMA YAPACAĞIM” DEDİ
“Bir açıklama yapacağım” dedi, “Tekrar aday olacağıma ilişkin”, ben de “Tabi yapabilirsiniz” dedim. Daha önce aday olmayacağına ilişkin bir açıklaması vardı. Bu kez aday olacağına ilişkin bir açıklaması oldu.

Aziz Kocaoğlu başarılı bir belediye başkanlığı yaptı. Herhangi bir şaibeye asla bulaşmadı. Belediyeyi iyi yönetti, bütün devlet baskısına karşın. Sonra kendisi ‘aday olmayacağını 3 dönem başkanlık’ yaptığını ifade etmişti.

İZMİR ADAYININ AÇIKLANMASINI KOCAOĞLU MU ENGELLEDİ?
Kılıçdaroğlu,gazetecilerin “İzmir adayının dün açıklanmamasını bu görüşme mi engelledi?” sorusuna, “Hayır, İzmir’in Büyükşehir Belediye Başkanlığı hiç gündeme gelmedi. Bu görüşme ile ilgisi yok onun” dedi.

Kılıçdaroğlu “İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının gündeme gelmemesinin nedeninin çalışmaların devam ettiği mi?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Önce şunu yaptık İzmir’de, bize ait olmayan belediyeler üzerinde çalıştık. Onun dün 4 tanesini açıkladık. Dolayısıyla çalışma biraz bize ait olmayan belediyeler üzerinde çalışmaktı. Bir gece önce o çalışıldı ve yapıldı. Geçen döneme baktığımızda bir gecikme yok. Büyük bir kısmı açıklandı. Daha erken açıklamak isterdik, siz de taktir edersiniz ki İYİ Parti ile bir görüşme var. Bu görüşmeler bizim açımızdan da İYİ Parti açısından bakıldığında doğal olarak bir gecikme ortamı yaratırıyor. Onlar da kendi tabanlarına biz de kendi tabanlarımıza soruyoruz. Zaman zaman ek anketler yapma ihtiyacı doğuyor. Bu çerçevede değerlendirmek lazım. Önümüzde 10-15 gün içerisinde bitireceğiz. Bir İstanbul, bir de İzmir kaldı. Diğer yerlerin tamamını 3 aşağı 5 yukarı belirledik. Mersin’de Adana’da bazı ilçe belediyeleri var onlarda önümüzdeki günlerde süratle sonuçlanacak. Büyükşehir belediye başkan adayını belirledikten sonra ilçe belediyelerini de belediye başkanının kazanacağı varsayımından yola çıkarak aday belirlenmesi gerekiyor.

medyaspot

İlginizi çekebilir

Meciste Yumruklu Kavga

Meciste Yumruklu Kavga

Tema Tasarım |