TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 27 Mart 2021

Kılıçdaroğlu’ndan Montrö Tepkisi

İstanbul Sözleşmesi’nin, Cumhurbaşkanı Kararı ile feshedilmesine yönelik tartışmalar sürerken TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un hukuksuz kararı Montrö örneği…

Kemal Kılıçdaroğlu, "Şentop'un Meclis'i yönetme yeteneği kabiliyeti yoktur zaten. Şentop yukardan gelen talimatları ileten kişidir. Kendisi vesayet altındadır." ifadeleriyle Mustafa Şentop'un Montrö hakkında yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

İstanbul Sözleşmesi’nin, Cumhurbaşkanı Kararı ile feshedilmesine yönelik tartışmalar sürerken TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un hukuksuz kararı Montrö örneği ile savunmasına bir tepki de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi.

Cumhurbaşkanının, bir anlaşmadan, onaylandıktan sonra vazgeçebileceğini söyleyen Şentop, “Bir cumhurbaşkanı ‘Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nden çekildim, Montrö’yü tanımıyorum, feshettim’ diyebilir mi” sorusuna ise “Yapabilir. Mümkün-muhtemel arasında fark var. Yeterli miktar yoğurt bulursanız, Marmara Denizi’ni de karıştırırsanız ayran yapmak mümkündür” yanıtını vermişti.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle oldu:

Çıkabilir doğru, yetkisi var yok, yanlış. Çıkabilir çünkü nolcak. Devlet yönetimi yok o bitmiş. Erdoğan tek bir şeye kitlenmiş şu anda ‘ben koltuğumu nasıl korurum’… Bir gece yarısı kararıyla biz Montrö’den çıktık diyebilir.

Buna yetkisi yok, o yetki TBMM’dir… Şentop’un Meclis’i yönetme yeteneği kabiliyeti yoktur zaten. Şentop yukardan gelen talimatları ileten kişidir. Kendisi vesayet altındadır. Kalkıyorsunuz istediğiniz kişinin talimat geliyor yukardan dokunulmazlığını kaldırıyorsunuz.

Neye göre, hangi demokratik karara göre. Ya sen Montrö Anlaşması’nın ne olduğunu biliyor musun, Lozan’ın ne olduğunu biliyor musun? İşte bunlar devleti yönetiyor.

medyaspot

İlginizi çekebilir

Facebook’tan Rusya Operasyonu!

Facebook’tan Rusya Operasyonu!

Tema Tasarım |