TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 25 Şubat 2021

Kılıçdaroğlu’undan Çiftçilere Faiz Sözü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray’da yurt genelinde ödeyemedikleri borçları için hükümetten destek isteyen çiftçilere, besicilere, “Sizin…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray'da yurt genelinde ödeyemedikleri borçları için hükümetten destek isteyen çiftçilere, besicilere, “Sizin devletten 210 milyar TL alacağınız var.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray’da yurt genelinde ödeyemedikleri borçları için hükümetten destek isteyen çiftçilere, besicilere, “Sizin devletten 210 milyar TL alacağınız var. Sözüm var; o faizlerin tamamını sileceğim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray’da yurt genelinde ödeyemedikleri borçları için hükümetten destek isteyen çiftçilere, besicilere, “Sizin devletten 210 milyar TL alacağınız var. Sözüm var; o faizlerin tamamını sileceğim. Ana parayı ödeyeceksiniz. Bunu söylüyorum, kızıyorlar. Her türlü hakareti yapıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, inandığım yoldan beni döndüremeyecekler. Halk için çalışacağım” diye seslendi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ziyaret ve temaslarda bulunmak için bugün Aksaray’a geldi. İlk olarak Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin Çelik’i makamında ziyaret eden Kılıçdaroğlu, daha sonra meydanda toplanan çiftçilere bir konuşma yaptı.

Üreten çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Bizi besleyecek olanlar kim? Çiftçiler. Her alanda üreten çiftçilere destek olmak zorundayız. Bizim ülkemizde insanımız çalışmak istiyor, üretmek istiyor, alın teri dökmek istiyor ve ektiğinin kazancını da almak istiyor. Zarar etmek istemiyor. Geliri olsun istiyor. ‘Çoluk çocuğumla huzur içinde geçineyim, kazanayım, elim ekmek tutsun, evime akşam huzur içinde gideyim’ diyor. Ben sizden şunu istiyorum; gerçekten üretmek istiyorsanız, gerçekten alın teri dökmek istiyorsanız, gerçekten döktüğünüz alın terinin ve ürettiğiniz malın karşılığını almak istiyorsanız önce Allah’a güveneceksiniz sonra kendinize güveneceksiniz en sonunda da bize güveneceksiniz. Size bunların tamamını sağlayacağım.”

“Sizin devletten 210 milyar TL alacağınız var”
Çiftçi üretiyor. Başımızın üstünde yeri var. 2006 yılında kanun çıkardılar. Dediler ki çiftçiye her yıl en az milli gelirin yüzde 1’i oranında destek vereceğiz. Sizin devletten 210 milyar TL alacağınız var. Sözüm var; o faizlerin tamamını sileceğim. Ana parayı ödeyeceksiniz. Bunu söylüyorum, kızıyorlar. Her türlü hakareti yapıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, inandığım yoldan beni döndüremeyecekler. Halk için çalışacağım. Millet için çalışacağım. Alın teri döken için emek harcayan için çalışacağım. Adalet için çalışacağım.”

“Esnaf mağdur edilmeyecek”
Bu (Yeşiltepe) Belediye Başkanı, 3 bin 500 TL’yi verdiği zaman kim kazanıyor? Burada esnaf kazanacak. Gidecek, esnaftan alışveriş yapacak. Dolayısıyla esnaf da mağdur edilmeyecek. En çok mağdur edilenlerin başında esnaf geliyor. ‘Sosyal devlet’ diyoruz. Bu sosyal devlet nerede? Kim esnafın, çiftçinin hakkını savunacak? Bütün bunların hepsinin bilinmesi lazım. Ben bir şey istiyorum sadece; bu memlekete huzur gelsin, bu memlekete bereket gelsin. Bu memlekette herkes çalışsın, üretsin.”

“Kim çiftçiyi düşünüyorsa ona oy vermelisiniz”
Şu toprakları, bereketli ovayı görüyor musunuz? Bu ovada her şey ekilir ama ekip de zarar ediyorsa olmaz. Kâr elde ediyor olması lazım ki kişi ekebilsin. Patates üreticisi ektiği patatesi satamıyorsa buğday üreticisi ektiği buğdayın karşılığını alamıyorsa nasıl geçinecek bu insanlar? Görev kime düşüyor? Bana düşen görevi ben elimden geldiği kadarıyla yapmaya çalışıyorum. Size de görev düşüyor. Oturup herkesin düşünmesi lazım. Sizin de elinizi vicdanınıza koyup, düşünmeniz lazım. Kim memleketi düşünüyorsa çiftçiyi, alın terini, emeği düşünüyorsa oyunuzu gidip ona vereceksiniz.”

“Hiçbir çocuk yatağa aç girmesin, en büyük arzumuz bu”
Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi için çabalıyoruz. Bu memlekette kavga değil huzura ihtiyaç var. Her evde huzur olsun, her evde bereket olsun, tencere kaynasın. Her evde huzur içinde yaşayalım. Hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. En büyük arzumuz da budur. Bu arzuyu gerçekleştirmek içinde çaba harcıyoruz. En büyük gücümüz de halktır. Gücümüzü sizden alıyoruz. Siz eğer destek verirseniz bu memleketi, hiç endişe etmeyin en geç 5 yıl içinde bu bölgenin en güçlü, en çok üreten, en çok ihracat yapan ülkesi haline getireceğiz.”

medyaspot

Tema Tasarım |