TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa CUMHURBAŞKANLIĞI Haberleri, Gündem 26 Ocak 2020

Kimseyi Aç ve Açıkta Bırakmayacağız

Erdoğan’ın bölgede incelemelerde bulunması bekleniyor. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Erdoğan ile birlikte Elazığ’a gittiği belirtildi. Erdoğan’ı kentte…

Erdoğan Elazığ'da depremde ölenlerin cenazesinde duyurdu: Yıkılanların yerine TOKİ olarak adımlarımızı atacağız

Erdoğan’ın bölgede incelemelerde bulunması bekleniyor. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Erdoğan ile birlikte Elazığ’a gittiği belirtildi. Erdoğan’ı kentte bulunan 4 bakan ile il protokolü ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Erdoğan daha sonra bölgede inceleme yapmak üzere havalimanından ayrıldı.

Erdoğan, Sürsürü Mahallesi’nde yıkılan bina enkazın altında kalarak yaşamını yitiren 9 yaşındaki Muhabbet Salih Civelek ve annesi Ayşe Civelek’in cenaze törenine katıldı. Cenaze namazının kılınmasının ardından konuşan Erdoğan şunları kaydetti:

“Saygı değer kardeşlerim, az önce gerek Ayşegül Hanım kardeşimiz ve onun sevgili yavrusu Muhammet Salih’in cenaze namazlarını birlikte kılmış bulunuyoruz. Rabim mekânlarını cennet eylesin. Tabii bu tür afetler bizle için büyük bir imtihan ve böyle bir imtihanı milleetçe biz hep sabırla davrandık. Biz Van depremini yaşadık, Simav’ı, Düzce’yi, Sakarya’yı yaşadık. Ama bu millet bütün bu depremlerde sabırla bunları aşmasını bildi, başardı. Şimdi yine bir imtihandayız. El aziz malum Erincan’la komşu ve Erzincan’da da ne tür depremler yaşadığımızı biliyorsunuz. Biz hakkında surenin de bulunduğu bu deprem olayları hakkında teslimiyetin en güzelini hep verdik veriyoruz. Şimdi de böyle bir imtihanla karşı karşıyayız. Az önce Diyanet İşleri Başkanımız bunu kıyametin bir tefsiri olarak, yani insanın ölümünün bir küçük kıyamet olduğunu bilenlerdeniz. Ama bu kardeşlerimiz inanıyorum ki rabbimin cennet müjdesine kavuşanlardan. Biz devlet, millet olarak elimizden geleni sonuna kadar yapıyoruz, yapacağız. Bütün bu enkazlardaki çalışmalarımız devam edecek. Bu enkazları kaldırarak bir diğer taraftan da gerek köylerdeki gerek mahallelerdeki yıkılanların yerine TOKİ olarak adımlarımızı atacağız, yapılması gerekenleri yapacağız, kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız. Hiç dedikodulara kulak asmayın. ”

medyaspot

Tema Tasarım |