TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 16 Ocak 2019

Kolin’e 50 milyon TL’lik fatura

Habertürk’ten Olcay Aydilek’in haberine göre; İstanbul Havalimanı’ndan çekilmeye hazırlanan Kolin’e, 50 milyon TL’lik doğalgaz faturası çıktı. BOTAŞ,…

İstanbul Havalimanı’nın inşası ve 25 yıl boyunca işletmesini üstlenen İGA Havalimanı İşletmesi AŞ'den çekilme görüşmeleri yapan Kolin’e, 50 milyon TL’lik doğalgaz faturası çıktı. BOTAŞ, Kolin Grubu’nun kontrolünde bulunan Eskişehir Doğalgaz Dağıtım AŞ’ye (ESGAZ),geçmiş dönemden “taşıma tarifesi”nden oluşan 50 milyon TL’lik bir fatura gönderdi.

Habertürk’ten Olcay Aydilek’in haberine göre; İstanbul Havalimanı’ndan çekilmeye hazırlanan Kolin’e, 50 milyon TL’lik doğalgaz faturası çıktı. BOTAŞ, Kolin Grubu’nun kontrolünde bulunan Eskişehir Doğalgaz Dağıtım AŞ’ye (ESGAZ),geçmiş dönemden “taşıma tarifesi”nden oluşan 50 milyon TL’lik bir fatura gönderdi.

KOLİN: ÖDEMEK MÜMKÜN DEĞİL
Kolin, soluğu enerji yönetiminde aldı. Kredi olanaklarının daraldığı, maliyetlerinin arttığı bir dönemde bu faturayı ödemelerinin mümkün olmadığını, bu ödemenin şirketi ve faaliyetlerini zorlayacağını kaydetti. Enerji yönetiminden bu soruna çözüm üretilmesini istedi.

YARGI KARARI VAR
Alınan bilgilere göre; BOTAŞ, kısa süre önce 50 milyon TL’lik faturayı gönderdi. Bu fatura, 2010’un başından bu yana devam eden bir anlaşmazlığa dayanıyor. BOTAŞ, ESGAZ’la taşıma tarifesiyle ilgili ortaya çıkan bir anlaşmazlığı yargıya taşıdı. Süreç, BOTAŞ lehine sonuçlandı. BOTAŞ, yargı kararının hemen ardından fatura tahsilatı için düğmeye bastı

medyaspot

Tema Tasarım |