TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Yazarlar 12.03.2021 93 Görüntüleme
KUŞATILAN TÜRKİYE 2

KUŞATILAN TÜRKİYE 2

Adnan FİŞENK

Türkiye de hala tutturulmuş bir müttefik, dost ülkeler türküsü söylemeye, oysa ki Türkiye’nin müttefik-dost bildikleri Ülkeler bizzat Türkiye’yi kevgire döndürdükleri yetmiyormuş gibi Türkiye’nin elindeki topraklarını da neredeyse eli kanlı terör uşakları ile gasp ederek kurtarılmış bölgeler ilan ederek, kendilerine ilhak ettirecekleri, attıkları devasa adımlara yeni dizilimler ilave etmektedirler.
Bu yeni Türkiye karşıtı oluşturulan dizilimler, Yunanistan , Kıbrıs Rum kesimi, Libya’da muhalefet grubu, Suriye içindeki ayrılıkçı terör grupları ve destekçisi güçler, Irak da keza aynı terör grupları, Suudi Arabistan, Mısır, BAE, İsrail gibi ülkelerin Fransa ve Amerika destekli Mavi Vatan ve Ege’de ki kuşatmalarının diğer AB ülkelerini de saflarına çekilmek istenmesi ile adeta Türkiye karşıtı bir santranç tahtası üzerinde oynanan oyun şekline dönüştürülmüştür. Devamlı kurgulanan oyunların Uluslararası staretejik hamlelerle ardı arkası kesilmemesi, ardından Karabağ da ateş kese rağmen, karabağ’a gizlice Ermeni askerlerinin yığılması ve tekrardan silahlandırılması ile oyun içinde oyun yani şu Rusların meşhur matruşka bebek içinden bebek çıkması haline dönüştürülmüştür. Kısacası Türkiye dört bir tarafından kuşatılmaktadır.

Yıllardır Türkiye’nin Batı için özveri ile yaptıklarına karşın ABD’nin ve AB ülkelerinin Türkiye’ye bu hasmane tavrı nedir böyle? Alınan vicdansızca yaptırım kararına yani ambargoya ne demeli?

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin engin sabrına rağmen, Türk vatandaşları bıktı artık ABD’nin ve AB’nin tek taraflı hep bana odaklı çıkar amaçlı dostluğundan, Amerika tarafından sömürülmekten, sürekli borçlandırılmaktan, çöpe atacağı silahları bize kakalamasından birde bunlara para almasından, Türkiye’yi kana bulayan terör örgütlerini, teröristleri koruyan, hamisi olan tavırlarından, haksız olduğunu bile bile üzerimize finans ederek ve silahlandırarak saldırtmaya çalıştığı bir takım ülkelerden. Türkiye’nin orta daha hiç birşey yokken ilk aşamasında dahil olduğu F-35 projesi olan, maddi ve manevi külfetini üstlendiği , parasının bile büyük bir kısmını ödemiş olduğu F-35 savaş uçaklarının tamda teslimatında bir takım kumpaslarla proje dışına çıkarılmasından, sahip olduğu F-35’lerin teslim edilmeyerek zorbalıkla alı konulmasından gerçekten bıktı usandı, sıkıldı artık.

Türkiye için hiç bir geçerliliği ve önemi olmasa da aldığı kararlarla sürekli Yunanistan ve “terör örgütlerinin” cesaretlendirilmesi ve saldırganlaşmasını sağlayan ABD’nin ve AB’nin “saçma, sapan yaptırım” kararlarından Türk Milleti artık yeter be dedi.

Türk Halkı artık yol ayrımında, Türkiye Devleti de günün koşullarına yenilenen uygun projeleri ve staretejileri ile ivme bile kazanmış durumda, ABD olsun AB ülkeleri olsun şunu net bilmelidir, İyiler Kaybetmez, Kaybedilir. Bunca yıldır tek taraflı iyi olmak artık yordu Türkiye’yi ve Türk Milletini.

Kendi çıkarları söz konusu olduğunda veyahut kendileri terörden zarar gördüklerinde , kendileri için teröre karşı mücadele söz konusu olduğunda Türkiye’nin yardımını almak adına Türkiye’nin kapılarını aşındıran, kendi aralarında sıkı bir iş birliği yapan ABD ile AB üyesi ülkeler, Türkiye’yi teröre karşı sürekli yalnız bırakmakla kalmamakta aynı zamanda da Türkiye’nin başarılı terör ile mücadelesini bilakis kösteklemektedirler, Terör örgütlerine verdikleri Türk ordusunda olmayan her türlü modern silahların, demodesini dahi Türkiye’ye vermemektedirler. Bir kısım hurdaya çıkardıkları verilen panzer vesaire gibi eski silahları da başta uğrunda koskoca Osmanlı topraklarını kaybettirildiğimiz Almanya olmak üzere terörle mücadelende kullanamazsın diyede üstüne üstlük Türkiye’ye yasak getirdiler. Yetinmediler ayrıca bu araç-gereçleri hareket ettirecek yedek parça ve silah satışını da yasaklamışlardır.

Fakat gelin görün ki teröre karşı mücadele veren Yasal bir devlete yani Türkiye’ye verilmeyen silah, mühimmat ve gerekli donanım ve bunlar için getirilen yasak, Terör örgütlerine sonsuz silah, cephane ve askeri donanım yağdırılıyor. Türkiye devleti terörle mücadelesinde, terör örgütlerinden ele geçirilen her türlü modern silah ve cephanede görülüyor ki teröristlere peynir ekmek misali üstelik de bedava olarak her türlü silah ve cephane verilmektedir. Bu verilen silah ve cephanelerin menşesi bunlara yani bu devletlere ait çıkmaktadır.

devam edecek

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

AHLAK ANITI MEHMET AKİF

AHLAK ANITI MEHMET AKİF

Tema Tasarım |