TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Spor 13 Ocak 2019

Lefter Küçükandonyadis

Fenerbahçemizin ve Türk futbolunun efsane futbolcusu, “Ordinaryüs” lakaplı Değerli Büyüğümüz Lefter Küçükandonyadis, ölümünün 7. yıl dönümünde kabri…

Lefter Küçükandonyadis mezarı başında anıldı

Fenerbahçemizin ve Türk futbolunun efsane futbolcusu, “Ordinaryüs” lakaplı Değerli Büyüğümüz Lefter Küçükandonyadis, ölümünün 7. yıl dönümünde kabri başında anıldı.

Büyükada Rum Ortadoks Mezarlığı’nda gerçekleştirilen anma törenine; Lefter’in ailesinin yanı sıra Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan, Divan Kurulu ile Tarih, Müze ve Arşiv Kurulumuzun üyeleri, 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ruşen Çetin, Fenerbahçeliler Derneği (Feder) Başkanı Şahin Gönülcü, eski sporcularımız ve taraftarlarımız katıldı.

Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan ile eski futbolcumuz Ogün Altıparmak, törende kısa birer konuşma yaptı. Merhumun ruhuna okunan dualarla da tören son buldu.

4 DEFA TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU YAŞADI

1947-51 ve 1953-64 yıllarında Fenerbahçe forması giyen Lefter Küçükandonyadis, bu dönemde 1 Milli Küme (1950) ve 3 kez de (bugünkü adıyla) Süper Lig (1959, 1960-61, 1963-64) olmak üzere 4 Türkiye Şampiyonluğu yaşamıştır. Lefter, ulusal şampiyonlukların yanında 3 İstanbul Ligi şampiyonluğu kazanan kadrolarda yer almıştır.

Fotoğraflar: Atilla Sertbakan

 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar

www.fenerbahce.org

Tema Tasarım |