TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 1 Nisan 2019

Mansur Yavaş: Derdimiz Ankara Olacak

Ankara Büyükşehir Belediye seçimlerini kazandıklarını açıklayan Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın açıklamalarından satır…

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, "Bugün hakkın yerini bulduğu ve Ankara'nın kazandığı büyük bir gündür. Ayrım yapmadan bu şehri kardeşçe kucaklayıp ileriye taşıyacağız" dedi. Yavaş'tan sonra partililere seslenen Kılıçdaroğlu, "İstanbul'a da baharı getireceğiz Ekrem Başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye seçimlerini kazandıklarını açıklayan Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın açıklamalarından satır başları;

 

Bugün hakkın yerini bulduğu ve Ankara’nın kazandığı büyük bir gündür. Ayrım yapmadan bu şehri kardeşçe kucaklayıp ileriye taşıyacağız. Bizlere düşen Ankara’ya hizmet. Ankara’daki tüm hemşerilerimizi rahat uyku çeksin. Hakkıyla işini yapanlar korkmasınlar. Biz Ankara’daki tüm hemşerelirimizi kardeşimiz biliyoruz. Biz artık büyük bi aileyiz. Biz 5.5 milyon Ankaralı hemşerimizle dik duracağız. Kimseye işine öğretmeyeceğiz, sadece işimizi yapacağız. Devlet geleneğini bilen insanlarız, yasal çerçevede uyum içerisinde çalışacağız. Ankaramızı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkentine yakışmayan görünütüsüne karşı demokrasi çoğulçuluk, adil yönetimi isteyen iradeyi unutmayaağız.

 

Derdimiz Ankara olacak. Hepinizi şükranlarımı sunuyorum, Puslu havalardaki duruşunuzu hiç unutmayacağımı sizlere ömür boyu minnettar kalacağımı bilmenizi istiyorum. Tarihi değiştiren kardeşlerim, hepiniz sağolun var olun. Bir müde de inşallah İstanbul’dan bekleyeceğiz. İstanbul’da da bahar doğacak diyorum.

 

KILIÇDAROĞLU: İSTANBUL’DA DA BAHARI GETİRECEĞİZ

 

Mansur Yavaş’ın ardından partililere seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu, “İstanbul’a da baharı getireceğiz Ekrem Başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız. Ben inanıyorum, orayı da alıyoruz. Destan yazacağız. Biz Türkiye kazandı diyoruz, bu seçimlerin sonucunda. Mansur Başkana oy vermeyen vatandaşlarımız da iyi ki Mansur Başkan kazandı diyecekler. Antalya’yı aldık, Mersin’i aldık, Adana’yı aldık pek çok yeri kazandık. Zafer demokrasini zaferidir. Zafer kardeşlere susamışların zaferidir. Bu zafer halkın zaferi, herkesin zaferi oarak kabul ediyoruz. ” dedi.

 

 

medyaspot

Tema Tasarım |