TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Magazin 14 Aralık 2020

MasterChef’te Elenen Belli Oldu!

MasterChef Türkiye 2020’in 13 Aralık Pazar ekrana gelen 120. bölümünde, mavi takım ve kırmızı takım 3. dokunulmazlık…

MasterChef Türkiye'nin 13 Aralık Pazar ekrana gelen 120. bölümünde dokunulmazlık oyunu ve eleme heyecanı yaşandı. MasterChef'te takımlar şeflerin istediği Balkan yemekleri menüsünü yaparak dokunulmazlık oyununu kazanmaya çalıştı.

MasterChef Türkiye 2020’in 13 Aralık Pazar ekrana gelen 120. bölümünde, mavi takım ve kırmızı takım 3. dokunulmazlık oyunu için karşılaştı. Haftanın son takım oyununda takımlar sushi çeşitleri yaparak yarıştı. Elemeye kalan isimlerin yarışmasının ardından ise MasterChef 2020’ye veda eden isim belli oldu.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?
MasterChef son bölümde mavi takım ve kırmızı takım, haftanın son dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Oyun öncesinde şefler Balkan mutfağından yapılması istediği yemekleri açıkladı. Menüde şile paprika, tavce gravce, Boşnak böreği, tavuk büryan (mişöriz) ve kaymaçina yer aldı.

Bu beş çeşit yemekten oluşan menüyü yapmaları için verilen süre bir saat oldu. Sürenin bitimiyle hazırlanan yemekler şeflerin beğenisine sunuldu. Süre sonunda şefler tadım yaptığı yemeklerde hangi takımı daha başarılı bulduğunu açıkladı.

Şeflerin açıklamasına göre kırmızı takımda son dokunulmazlığı kazandı. Böylece Özgül, Emir ve Eray MasterChef Türkiye 2020’nin son beşine kalan ilk isimler oldu.

MASTERCHEF’TE SON ELEME ADAYI KİM OLDU?
MasterChef’te ilk iki eleme adayı mavi takımdan Sefa ve Serhat olmuştu. Dokunulmazlığı kaybeden yine mavi takım olunca Barbaros direkt olarak potaya girmiş oldu.

Böylece bu haftanın eleme adayları mavi takımdan Barbaros, Serhat ve Sefa oldu.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?
Barbaros, Serhat ve Sefa eleme oyununda karşı karşıya geldi. Bu oyunda yarışmacılardan bir saat içinde Danilo Şef’in imza tabağının hazırlanması istendi. Sürenin sonunda şefler yarışmacıların hazırladığı tabakların tadımını yaptı. Şefler tabağın değerlendirilmesini et, sos ve püre ağırlıklı olarak yaptıklarını açıkladılar. Gecenin en iyi tabağını hazırlayanın Barbaros olduğu açıklandı. MasterChef’ten bu hafta elenen yarışmacı ise Sefa oldu. B.öylece MasterChef’te son 5’e kalan isimler ise Özgül, Emir, Serhat, Barbaros ve Eray oldu.

İlginizi çekebilir

115 Bin Esnaf Kepenk İndirdi

115 Bin Esnaf Kepenk İndirdi

Tema Tasarım |