TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 31 Ocak 2019

Meclis Başkanı Kim Olacak?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı açıklanmasının ardından TBMM Başkanlığı’ndan istifa edip etmeyeceği merak edilen TBMM Başkanı Binali…

Yıldırım 18 Şubat'ta istifa ederse adaylık seçimleri 19-23 Şubat arasında yapılabilir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı açıklanmasının ardından TBMM Başkanlığı’ndan istifa edip etmeyeceği merak edilen TBMM Başkanı Binali Yıldırım, istifa edeceğini açıklaması parti içi kulisleri hareketlendirdi. Yıldırım’ın, istifa tarihi olarak adayların il ve ilçe seçim kurullarına verileceği 19 Şubat’tan bir gün öncesine, 18 Şubat’a işaret etmesiyle birlikte parti içinde yeni TBMM Başkanı’nın kim olacağı ve seçim takvimi konusunda hareketlilik başladı. Kulislerde Meclis Başkanlığı için AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’nın ismi öne çıkıyor.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, Bostancı’nın yanı sıra TBMM Başkanvekili Mustafa Şentop, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ ve AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’ın da adı geçiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde milletvekillerinin görüşünü alması bekleniyor.
Öte yandan Yıldırım’ın 18 Şubat’ta istifa etmesi durumunda TBMM Başkanlığı seçimi için adaylık başvuruları 19-23 Şubat günleri arasında yapılacak. Seçim için turlar ise 24-28 günleri arasında gerçekleştirilecek.

medyaspot

Tema Tasarım |