TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 27 Aralık 2018

Meteoroloji’den Aşırı Soğuk Uyarısı

Karlı hava dalgası yurtta etkisini sürdürüyor, karın yoğun etkilediği bölgelerden okul tatili ve yol kapanma haberleri bir…

Meteoroloji'nin son dakika verilerine göre yurdu saran soğuk ve karlı hava dalgası bir süre daha etkili olacak. Doğu ve iç bölgelerimizde yoğun şekilde hissedilen kar yağışı dün beklenen şekilde İstanbul'u etkilemese de, bugün İstanbul'da kar yağışı kendini gösteriyor. Sabah saatlerinde İstanbul'a kuzeyden gelen kar yağışı kentin kuzey ilçelerinde etkili olmaya başladı, birçok ilçe beyaza büründü. Gün boyunca İstanbul'da kar yağışının aralıklarla etkili olması bekleniyor. İstanbul'da okullar tatil olacak mı sorusunun cevabının cevabı için ise açıklama gelmedi. İşte Meteoroloji'nin son dakika verilerine göre hava durumu detayları...

Karlı hava dalgası yurtta etkisini sürdürüyor, karın yoğun etkilediği bölgelerden okul tatili ve yol kapanma haberleri bir bir geliyor. Vatandaşlar Meteoroloji’nin son dakika verilerine göre karlı ve soğuk havanın ne kadar süreceğini araştırıyor.

İSTANBUL’DA BEYAZ ÖRTÜ!

İstanbul sabah saatlerinde kar yağışının etkisi altına girdi. Kuzeyden gelen DEK oluşumları İstanbul’da yer yer beyaz örtünün oluşmasına neden oldu. Kar yağışının etkisini artırmasıyla beraber öğrenciler tatil olacak mı sorusunu merak ediyor. Valilikten okul tatili konusunda bir açıklama gelmediği için İstanbul’da okullar eğitimine devam edecek.

DEK NEDİR?

Kar yağışının saatler sonra İstanbul’da da başlaması bekleniyor fakat bu soğuk hava dalgasında İstanbul’da kar yağışının büyük oranının DEK’ler sayesinde oluşması bekleniyor. DEK (Deniz efekti kar) kuzeyden gelen soğuk rüzgarların, deniz üzerinde ısı ve nem kazanmasıyla oluşan kar yağışlarına deniyor.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞMEYE DEVAM EDECEK

Meteoroloji’inn tahminlerine göre hava sıcaklıkları ülke genelinde hissedilir derecede (6-12 derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da güneydoğu yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

KAR, DON, SAĞANAK UYARISI GELDİ!

Yağışların; İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun yağış alan yerleri ile Güneydoğu Anadolu’nun 1000 m. üzeri rakımlı yerlerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’da yer yer çok kuvvetli yağmur ve sağanak (51-75 Kg/m2), Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur (30-60 Kg/m2) şeklinde olması beklendiğinden, sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Zirai faaliyetlerin devam ettiği Marmara ve Ege Bölgesi kıyı kesimlerinde bu geceden başlayarak cuma gününe kadar gece ve sabah saatlerinde hafif, iç kesimlere doğru ise orta kuvvette zirai don riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney kesimleri ile Trakya çevrelerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 1°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ÇANAKKALE °C, 5°C
Çok bulutlu

İSTANBUL °C, 5°C
Çok bulutlu

KIRKLARELI °C, 3°C
Çok bulutlu

EGE
Parçalı, iç kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, -3°C
Parçalı ve çok bulutlu

IZMIR °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

MANISA °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz’in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Hatay, Osmaniye, Adana ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA °C, 18°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

BURDUR °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu

HATAY °C, 11°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Çok bulutlu, güneyi ve doğusunun aralıklı kar yağışlı, Ankara ve Çankırı çevrelerinin bu sabah ilk saatlerde hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Sivas ve Kayseri’de kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AKSARAY °C, 0°C
Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı

ANKARA °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerde hafif kar yağışlı

CANKIRI °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

ESKISEHIR °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar; iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BARTIN °C, 3°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

BOLU °C, -2°C
Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı

DÜZCE °C, 1°C
Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 4°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur, iç kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 2°C
Çok bulutlu, aralıklı ve yer yer kuvvetli kar yağışlı

ARTVİN °C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

SAMSUN °C, 5°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kıyı kesimleri yağmur, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TRABZON °C, 6°C
Çok bulutlu, kıyı kesimleri kuvvetli yağmur, iç kesimleri yoğun kar yağışlı

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin (Iğdır ve Van hariç) aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Erzurum, Muş, Bitlis, Ağrı ve Kars’ta kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don hadisesi meydana geleceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ °C, 4°C
Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ERZURUM °C, 1°C
Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı

IĞDIR °C, 7°C
Çok bulutlu

KARS °C, 1°C
Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölge genelinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli yağmur ve sağanak, 1000 m. ve üzeri rakımlı yerlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

GAZIANTEP °C, 7°C
Çok bulutlu, kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SIIRT °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmurlu, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

ŞANLIURFA °C, 9°C
Çok bulutlu, kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

medyaspot

İlginizi çekebilir

23 Nisan’da Kar Sürprizi

23 Nisan’da Kar Sürprizi

Tema Tasarım |