TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa CUMHURBAŞKANLIĞI Haberleri, Gündem 31 Aralık 2018

Milletimizle el ele vererek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, “Yeri geldi sokaklarda kaos çıkartılarak, yeri…

“Milletimizle el ele vererek zorlukların üstesinden geldik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, “Yeri geldi sokaklarda kaos çıkartılarak, yeri geldi çukurlarla ülkemizin birliği tehdit edilerek, yeri geldi emniyet-yargı kumpasıyla, yeri geldi doğrudan darbe girişimiyle yıkılmak istendik. Milletimizle gönül gönüle, el ele vererek hepsinin de üstesinden geldik” dedi.

Play
Current Time0:00
/
Duration Time0:00
Loaded: 0%
Progress: 0%
0:00
Fullscreen
00:00
Mute

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın düzenlediği yemekli toplantıya katıldı. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının başında isimleri açıklanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile diğer ilçe belediye başkan adaylarını bir kez daha tebrik etti. Görevde olan mevcut belediye başkanlarına yaptıkları hizmetler için şükranlarını sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk defa bu seçimde ilçelerden aday gösterilenlere de başarılar diledi.

“TEMİN ETTİĞİMİZ GÜÇLÜ ALTYAPI VE ALDIĞIMIZ TEDBİRLER SAYESİNDE SALDIRILARI KONTROL ALTINA ALDIK”

Bugünlere kolay gelinmediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeri geldi vesayetin kıskacında boğulmaya çalışıldık. Hep birlikte yekvücut olarak bu cendereden çıkmayı başardık. Yeri geldi sokaklarda kaos çıkartılarak, yeri geldi çukurlarla ülkemizin birliği tehdit edilerek, yeri geldi emniyet-yargı kumpasıyla, yeri geldi doğrudan darbe girişimiyle yıkılmak istendik. Milletimizle gönül gönüle, el ele vererek hepsinin de üstesinden geldik. Yetmedi envai çeşit terör örgütünü sınırlarımız ötesinden üzerimize saldılar.”

Konuşmasının devamında, “bir gece ansızın gelebiliriz” dediklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinde durduklarını, teröristleri inlerinde imha ettiklerini kaydederek, “En son ekonomi silahını çektiler; kuru, faizi, enflasyonu kurşun gibi üzerimize yağdırdılar. Ülkemizde 16 yıldır temin ettiğimiz güçlü altyapı ve süratli bir şekilde aldığımız tedbirler sayesinde bunu da kontrol altına aldık” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla şehirdeki çöp yığınlarının kaldırıldığını, susuzluk sorununun çözüldüğünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana girdiği her seçimden birinci parti olarak çıktığını belirterek, şimdi yeni bir seçimin arifesinde olunduğunu, bu seçimde de İstanbul’da Binali Yıldırım gibi güçlü bir adayla seçime girdiklerini kaydetti.

“SİYASETİ VESAYETİN ELİNDEN KURTARIP HALKA HİZMET VASITASI HÂLİNE GETİRMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞTIK”

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun kendisinden randevu istediğini ve özel kalemine talimat vererek randevu talebine olumlu yanıt verdiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz hoşgörü sahibiyiz, biz gelene hayır demeyiz. Konuşur, dertleşiriz” ifadelerini kullandı.

Milletle irtibatı ne kadar sıkı tutarlarsa o derece başarılı olduklarını, diğer partilerin yanlışının milletten uzaklaşmaları, hatta millete tepeden bakmaya başlamaları olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir ara AK Parti’de “metal yorgunluğundan” söz ettiğini hatırlatarak,  “İşte bu metal yorgunluğunun işaretini 7 Haziran seçimlerinde almıştık. Hemen gerekenleri yaptık ve partimizi önce 1 Kasım’daki, ardından 16 Nisan’daki ve 24 Haziran’daki neticelere ulaştırdık, kavuştuk. Türk siyasi hayatının en uzun süre iktidarda kalan partisi olma vasfımızı, işte bu samimi yaklaşımımıza borçluyuz. 2019 seçimleri öncesinde de her ilçede, her ilde, her teşkilatımızda, her belediyemizde aynısını yapacağız. Kendimizi milletimizin terazisine çekecek, eksiğimizi-fazlamızı görüp, ona göre yola devam edeceğiz. AK Parti’nin siyaset anlayışı da, siyaset yolu da budur. Aksini düşünenin de, aksi yönde davrananın da bu kutlu çatı altında yeri yoktur. Siyaseti vesayetin, darbecilerin, elitlerin elinden kurtarıp halka hizmet vasıtası hâline getirmek için çok çalıştık, çok mücadele ettik. Bunca emeğin, bunca fedakârlığın neticesi olan AK Parti’nin geldiği yeri tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yoktur, haddine de değildir” değerlendirmelerinde bulundu.

“YERELDE DEMOKRASİYİ GÜÇLÜ TUTMALIYIZ”

Aday listeleri hazırlanırken kadınların siyasetteki yerinin ve öneminin gözetileceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere 18 yaşında seçilme hakkının kendileri tarafından verildiğini hatırlatarak, “Biz şimdi adeta yerel parlamentolar olan belediye meclislerinde yerlerini vermemiz lazım. Verelim ki gelecekte inşallah Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de bu tecrübeyle hazırlanmış olsunlar. Şunu unutmayın, demokrasi tabanda yani yerelde başlar yerelde demokrasiyi güçlü tutarsak, Ankara’yı da güçlü tutarız” diye ekledi.

İstanbul’un Türkiye’nin en renkli, en zengin, en kapsayıcı ve en büyük şehri olduğunu, İstanbul’un yerel yönetimine sahip olmanın sıradan bir belediye başkanlığına sahip olmaktan çok öte bir durum olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Sayın Merkel ile görüşmem vardı. Sayın Binali Bey’i ilan ettiğimizi o da duymuş. ‘İstanbul’a Binali Yıldırım’ı aday olarak koymuşsunuz’ dedi ve tebrikini bildirdi. İstanbul’a seçilecek ismin olan ne kadar önemli olduğunu anlatmak için bunu ifade ediyorum. İstanbul sıradan bir şehir değil” şeklinde konuştu.

“YENİ NESİLLERİN BEKLENTİLERİNE CEVAP VERECEK SİYASET TARZI GELİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”

Bilginin, birikimin, tecrübenin, ekip ruhunun önemini asla unutmadan, yeni nesillerin beklentilerine cevap verebilecek, yeni bir siyaset dili ve tarzı geliştirmek durumunda olduklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul, siyasetimizin bu yeni açılımı için en ideal yerdir. Burada başarırsak, her yerde başarırız. Büyükşehir ve ilçe adaylarımızın kampanyalarının odağında bu kesim olmalıdır. 31 Mart seçimleri, bu bakımdan önemli bir fırsattır. Sizlere güveniyorum, inşallah ülkemizin geçmişi gibi geleceğine de damga vuracağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her bir AK Partilinin aynı zamanda büyük ve güçlü Türkiye davasının hesapsız-kitapsız, kayıtsız-şartsız bir neferi olduğunu vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: “Bu davanın sonunda mal, mülk, şan, şöhret bekleyen veya bunların peşine düşen yanılır, hem de nasıl yanılır. Siyaseti millete hizmet aracı olmaktan çıkartıp şahsi çıkarlarının vasıtası hâline dönüştüren, hem bu dünyasını, hem öteki dünyasını bedbaht eder. Genel başkanlıktan belde başkanlığına, milletvekilliğinden belediye başkanlığına kadar tüm makamlara bu anlayışla talip olan ve hizmet veren her arkadaşım, inanıyorum ki milletin takdirini Rabbimizin de rızasını kazanma şerefine nail olmuştur.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görevini devredecek belediye başkanlarına teşekkür ederek, “Gönül kayması, gönül kırıklığı diye bir şeyi asla düşünmüyorum. Çünkü siz değerli arkadaşlarım görevi ilk devraldığınızda hangi heyecandaysanız bugün de aynı şekilde koşmaya devam edeceğinize, desteğinizi vermeye devam edeceğinize anıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın adaylarına başarılar dileyerek, konuşmasını tamamladı.

www.tccb.gov.tr

Tema Tasarım |