TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Yazarlar 16.11.2018 227 Görüntüleme
Muş’ta Okay Turan hamlesi

Muş’ta Okay Turan hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belediye Başkan aday adaylarının kriterlerini açıklamıştı.

Şimdi TBMM’de Danışmanlık yapan genç ve dinamik bir arkadaşımız aday adayı oldu.

Yıllardır Ak Parti milletvekillerine Danışmanlık yapan Okay Turan’ı Muş halkı çok seviyor.

Muş’un bir vekili gibi yıllardır Meclis’te çalışan Turan Muş’un sorunlarını bildiğini söyledi.

Muş Ak Parti Belediye Başkan aday adaylığına sürpriz bir isim talip.

Muş ilinin tanınmış ailelerinden olan Okay Turan Muş Belediye başkan aday adaylığına talip olduğunu ve Muş’un sorunlarını çözeceğini söyledi.

Tecrübelerini belediye başkanlığında kullanacak!

Muş Belediye başkan aday adayı Okay Turan yıllardır TBMM’de Danışmanlık yapıyor.

Siyaset ve bürokrasi de çok sevilen Okay Turan memleketim Muş’a hizmet için aday adayı oldum dedi.

Muş’un önceki belediye başkanlarından Kadir Turan’ın oğlu Okay Turan, Ak Parti’den Muş Belediye Başkan Aday adayı oldu.

Yılardır Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) de danışmanlık yapan Okay Turan Muş Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağını bildirdi. Halen Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer’in danışmanı olan Okay Turan, belediye başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti.

2003 yılından bu yana siyasetle iç içe olan ve TBMM’de Danışmanlık yapan Turan, gerek parti teşkilatlarındaki, gerekse Milletvekilliği danışmanlığındaki tecrübelerini yeni dönemde Muş halkına hizmet için değerlendirmeyi planlıyor. Turan, bu konudaki proje çalışmalarını da aralıksız devam ettiriyor.

OKAY TURAN KİMDİR?

1973 yılında Muş’ta doğan Okay Turan İlk, orta ve lise eğitimini Muş’ta tamamladı. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi Yüksek Okulu Lisansını tamamladı. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (Tezli) bölümünü tamamladı. Anadolu üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümünü okudu. 22-23-24-26 ve 27. Dönemlerde TBMM’de danışmanlık görevlerinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babası olan Okay Turan 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde Ak Partiden Muş Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. 1999 -2003 yılları arasında Özel Sağlık kuruluşlarında yöneticilik, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Gece İdare Amirliği, LÖSEV Kurumlarla İlişkiler Sorumlusu görevlerinde bulundu. 1997-1999 yılları arasında Yedek Subay olarak Kıbrıs Askeri Hastanesi vatani görevini yaptı.

2003 yılından bu yana TBMM Milletvekili Danışmanlığı (22-23. 24. 26.ve 27. Yasama Dönemi) görevinde bulundu. TBMM Yasama Eğitimi Semineri, Ulusal Sağlık İdaresi Kongresi (2000’li Yıllarda Sağlık Hizmetleri ve Kurumları Yönetimi), Ankara, Sağlık ve Hastane Yönetimi 20/21 Mayıs 2000, Ulusal Kongresi 28/30 Eylül 2005 Ankara, Sağlık Kurumlarında Çatışma Yönetimi ve Liderlik Seminerine katıldı. 25. ve 26.Dönem AK Parti Muş Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

Kadın olmanın  zorluğu…

Kadın olmanın zorluğu…

Tema Tasarım |