TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 15.064.688
AKTİF VAKA: 112.814
ÖLÜM: 98.933
İYİLEŞME: 14.951.874

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Dünya, Gündem 31 Aralık 2018

Netanyahu’ya En Güvendiği İsimden Darbe

Nisan ayında erken seçim kararı alan İsrail’de sıcak gelişmeler arka arkaya yaşanıyor… Hakkında yolsuzluk suçlamaları bulunan Binyamin…

Yolsuzluk suçlamaları sonrasında Türkiye'ye yönelik sert açıklama ve suçlamalarda bulunan ve iç siyasette yaşanan dalgalanmayı unutturmak isteyen Binyamin Netanyahu bir şok daha yaşadı... Nisan ayında erken seçime gidecek İsrail'de Netanyahu'nun gözde kurmaylarından olan Adalet Bakanı Ayalet Shaked, kendi partisini kurma kararı aldı.

Nisan ayında erken seçim kararı alan İsrail’de sıcak gelişmeler arka arkaya yaşanıyor… Hakkında yolsuzluk suçlamaları bulunan Binyamin Netanyahu’nun en sağlam kurmaylarından biri olan ve halen ülkenin adalet bakanı olarak görev yapan Ayalet Shaked, kendi partisini kurma kararı aldı.

.
Habayit Hayehudi isimli partiden ayrıldığını duyuran Shaked ile birlikte parti başkanı ve aynı zamanda Eğitim Bakanı olan Naftali Bennett’in de partinin kurucusu olarak yeni oluşumun temellerini atacağı açıklandı. Yeni partinin adının “Yeni Sağ” olacağı ifade edildi. Netanyahu kabinesindeki sert açıklamalarıyla başbakanı en çok memnun eden bakanlardan biri olan Shaked’in yeni partisi ile muhafazakar ve laik sağ seçmenden oy toplamayı hedeflediği belirtildi.

medyaspot

İlginizi çekebilir

Özel İletişim Vergisine Zam

Özel İletişim Vergisine Zam

Tema Tasarım |