TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 23 Aralık 2018

Netenyahu’ya Tokat Gibi Cevap

Erdoğan TÜGVA 3. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, “Ahlakı güzel insan her yer yaşta güzeldir. Sözlerin tatlı,…

Erdoğan'ın "Yere yıktığın düşmanı tekmeleme, sen İsrail'deki Yahudi değilsin" sözlerine cevap veren İsrail Lideri Netanyahu, "Köylerinde kadınları ve çocukları katleden Erdoğan, İsrail'e vaaz vermesin." dedi. Bu küstah açıklamanın ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan Netanyahu'ya cevap gecikmedi.

Erdoğan TÜGVA 3. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, “Ahlakı güzel insan her yer yaşta güzeldir. Sözlerin tatlı, tavırların zarif olsun. Yere yıktığın düşmanını tekmeleme, sen İsrail’deki Yahudi değilsin. Zira onlar yere devirdikleri bırak erkeği, kadını, çocuğu bile tekmelerler. Biz Müslümana ne yakışır? Alicenaplık yakışır. Biz mağdur, mazlum durumunda olana tekmeyi atmayız. Karşımızda ‘Yiğitsen dik olarak gel, haddini bildirelim’ deriz.” demişti.

NETANYAHU: İSRAİL’E VAAZ VERMESİN

Netanyahu, Erdoğan’ı hedef aldığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kuzey Kıbrıs’ın işgalcisi, ordusu Türkiye’nin içindeki ve dışındaki Kürt köylerinde kadınları ve çocukları katleden Erdoğan İsrail’e vaaz vermesin.”

medyaspot

İlginizi çekebilir

Türkiye ve Rusya

Türkiye ve Rusya

Tema Tasarım |