TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 30 Ekim 2019

Niğde’de Belgesel Yayın Yönetmenleri ile Dev Buluşma…

4. sü gerçekleşen festivalin son günü belgesel yayın yönetmenleri ile televizyon yayıncılığı konulu bir panel düzenlendi. Panele…

Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Belgesel Film Festivali Yoğun Katılımla gerçekleşti. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen festivalin son gününde Belgesel yayın yönetmenleri Belgesellerle ilgili radyo televizyon iletişim öğrencilerine bilgi birikimlerini sundular.

4. sü gerçekleşen festivalin son günü belgesel yayın yönetmenleri ile televizyon yayıncılığı konulu bir panel düzenlendi. Panele Türk Dünyasına Gönül vermiş bir çok çalışmalara imza atmış Kazakistan Temsilcisi ve Türk Dünyası Medeniyetler Vakfı Genel Başkanı tarihçi yazar Prof. Dr. Ahmet Dağduran ve KKTC temsilcisi Gazeteci Yapımcı Hülya Özkoyuncu, birçok iletişim alanında uzman Doktor ve Akademisyenler katıldı.

Panel öncesi  Yurd’un Dört Biryanından katılan Başta Meral Bölükbaşı Coşkun, Hayrettin Demir Hoca olmak üzere Akademisyen ve yapımcılardan oluşan bir gurup Ömer Halis Demir Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Muhsin Kar’ı makamında ziyaret ettiler. Medya projeleri masaya yatırıldı ve Türk Dünyası ile çalışmalar ve neler yapılır yapabiliriz düşünceleri tartışıldı. içten ve samimi bir karşılama sonrası Ziyarette Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Genel Sekreteri Hülya Özkoyuncu Trafından  Rektör Prof Dr. Muhsin Kar’a plaket takdim edildi.

Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Derbent Kültür Merkezinde gerçekleşen panelde konuşmacı olarak Türkiye’nin farklı illerinden gelen Belgesel Yayın Yönetmenleri ve yapımcılar katıldığı panelde sunumu Doçent Dr. Vahit İlhan’ın üstlendi;

Panele konuşmacı olarak katılanlar arasında, Kazakistan Türk Medeniyetler Vakfı ve Türk Alemi tv sahibi Genel Başkan  Prof Dr. Ahmet Dağduran, TRT Yayın Yönetmeni Ayhan Özen, TRT Yayın Ses Yönetmeni Yağız Sönmez, TRT Müzik Müdürü Nuh Mehmet Deniz, TRT Belgesel Yapımcısı Neşide Sağlık KKTC’den Gazeteci  Belgesel Yayın Yönetmeni Hülya Özkoyuncu yer aldı.

Tema Tasarım |