TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 1 Ocak 2021

OĞUZ BEKİ SİGORTA YÖNETİM KURULU BAŞKANI BEKİ

COVID-19 nedeniyle 2020 yılının hem sağlık hem de ekonomik olarak zor bir yıl olduğunu dile getiren Oğuz…

“BES, COVID-19’UN YARATTIĞI SIKINTILARIN ÇÖZÜMÜNE DESTEK OLDU”

COVID-19 nedeniyle 2020 yılının hem sağlık hem de ekonomik olarak zor bir yıl olduğunu dile getiren Oğuz Beki Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Beki, özellikle virüsün yayılmaması için alınan önlemlerin ekonomik daralmayı arttırdığını kaydetti.
Yüzyıl sonra dünyayı sarsan ekonomik olaylar konuşulduğunda 2020’nin kendine önemli bir yer bulacağının artık bilinen bir gerçek olduğunu dile getiren Beki, “Salgının, özellikle Türkiye’nin ekonomik olarak hassas bir dönemden geçtiği sürece denk gelmesi işimizi biraz daha zorlaştırdı” dedi.
Bu dönemi, daha önce tasarrufları doğru yönetenlerin daha rahat atlattığını kabul etmek gerektiğini dile getiren Beki, şunları söyledi:
“Özellikle böyle beklenmeyen kriz dönemlerinde yedek akçe mantığıyla yapılan tasarrufların gücü, krizi atlatmak için önemli bir destek oldu. Bu bağlamda, Türkiye’de 2005 yılından beri var olan ve 2013 yılında devlet katkısıyla önemli bir ivme kazanan Bireysel Emeklilik Sistemi ülkemiz için büyük bir destek sağladı. Birçok müşterimiz bu dönem için yaptığı tasarrufları, hem iş hayatında hemde sosyal hayatlarında karşılaştıkları zorlukları aşmak için bir çözüm olarak kullandı.”
Bireysel Emeklilik fonlarının da yüksek kazanç sağladığını vurgulayan Beki, “Son bir yıla baktığımızda altın ve dolar fonu yüzde 60’ların üzerinde bir getiri sağlarken yılın son çeyreğinde hisse senedi fonunu yapmış olduğu yükseliş ile müşterilerimizi memnun edecek seviyede ulaştı” diye konuştu.
Oğuz Beki Sigorta olarak, uzman kadro ile doğru fon yönetimi ve danışmanlığı sayesinde bu zor dönemde müşterilerin yanında olduklarını ifade eden Beki, “Müşterilerimizin çok kazanmaları ve güvende hissetmelerinin bizim önceliğimiz olduğunu belirtmek isterim” dedi.

Haber : Adnan FİŞENK

Tema Tasarım |