TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Dünya, Gündem 22 Şubat 2019

Pakistan göç meseleleri için daha gelişmiş

İSTANBUL, 21 Şubat 2019: İstanbul’daki Budapeşte Süreci 6. Bakanlar Konferansı’nda göç meselelerine değinen Pakistan’ın İçişleri Devlet Bakanı…

Pakistan göç meseleleri için daha gelişmiş diyalog ve işbirliği çağrısında bulundu

İSTANBUL, 21 Şubat 2019: İstanbul’daki Budapeşte Süreci 6. Bakanlar Konferansı’nda göç meselelerine değinen Pakistan’ın İçişleri Devlet Bakanı . Shehryar Afridi ülkeler arasında gidiş, transit geçiş ve varış yerleri hakkında daha gelişmiş diyalog ve işbirliği ihtiyacının altını çizdi.

Bakan göç meselelerinin daha etkili bir şekilde ele alınması için düzensiz göçü motive eden nedenleri ele alan ve yasal göçe daha fazla fırsat sağlayan çabalar yoluyla desteklenmiş yasal zorlayıcılık alanındaki işbirliğinin desteklenmesi gerektiğini ifade etti.  Kendisi aynı zamanda göç olayının bütün döngüsü üzerinde sınırlayıcı vize düzenlemelerinin ve sıkı sınır kontrollerinin etkisinin değerlendirilmesi için dikkat gösterilmesi çağrısında bulundu.

Bakan ayrıca varış yerlerindeki yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi eğilimlerine karşı gelinmesi çağrısında bulundu ve kısır siyasi kazançlar elde etmek amacıyla göçmenlerin günah keçisi olarak kullanılmaması için uyarı yaptı.  

Bakan Shehryar Afridi Pakistan’ın göç bakımından hem bir çıkış yeri hem de göçmenler için bir varış yeri olduğunu söyledi. Kendisi Pakistan’ın kırk yıldan beridir komşu ülkelerden ve bölgesinden gelen yaklaşık bir milyondan fazla göçmeni barındırmaya devam ettiğini de ekledi.  Kendisi bu göçmenlerin ülkesindeki sosyal hareketlilikten, iş olanaklarından ve sağlık ve eğitim sistemlerine erişmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.  Pakistan’ın sağlam yasal ve idari çerçeveler aracılığıyla uygulanan etkili göç politikalarına sahip olduğunu belirtti.  

Konferansın yan oturumlarında, Bakan Shehryar Afridi Türkiye, Yunanistan ve Hırvatistan İçişleri Bakanlarıyla ve Afganistan Mülteciler Bakanıyla toplantılar düzenledi ve göç olayının çeşitli yönleri üzerinde görüş alışverişinde bulundu.  


HABER : ADNAN FİŞENK

For English version, please visit https://goo.gl/nADB5d

Abdul Akbar | First Secretary (Press) | Embassy of Pakistan
37 Iran Caddesi.GOP, Ankara, Turkey | Tel: +90 (312) 4270243, Fax: 4670337

Follow us on FacebookTwitterYouTubeBlogger

Tüm ekleri zip dosyası olarak indir

 • 1 MoS for Interior delivering his speech at the 6th Ministerial Conference of Budapest Process in Istanbul on 20 February.jpeg
  103.3kB
 • 5. MoS for Interior Sheryar Afridi meeting Croatia’s Interior Minister Mr. Davor Bozinovic in Istanbul.jpeg
  79.9kB
 • 3 Group Photo of the participants of the 6th Ministerial Conference of the Budapest Process in Istanbul.jpeg
  125.2kB
 • 6 Bilateral Meeting of Minister of State of Interior with Minister for Refugees of Afghanistan.jpeg
  62.8kB
 • 7 MoS for Interior meeting with Minister for Interior of Greece.jpeg
  82.1kB
 • 2a. Group Photo of the participants of 6th Ministerial Conf of Budapest Process with Turkish President in Istanbul.JPG
  767.4kB
 • 2a. Photo of the banquet hosted by Turkish President for Conference participants at Istanbul.JPG
  1.2MB
Tema Tasarım |