TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Dünya, Gündem 27 Nisan 2019

Pakistan’ın Sivil Ödüllerini Verme Töreni

ANKARA: 27 Nisan 2019: Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi bugün Ankara’da düzenlenen saygıdeğer bir törende önde…

Türkiye'nin önde gelen şahsiyetlerine Pakistan'ın Sivil Ödüllerini Verme Töreni Ankara'da düzenlendi

ANKARA: 27 Nisan 2019: Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi bugün Ankara’da düzenlenen saygıdeğer bir törende önde gelen iki Türk şahsiyetine Pakistan’ın yüksek sivil ödüllerini takdim etti.

 1t

Pakistan Cumhurbaşkanı prestijli “Hilal-i-Pakistan” nişanını önde gelen politikacı ve eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın İsmail Kahraman’a verdi.  Cumhurbaşkanı aynı zamanda eski Başbakan Yardımcısı ve eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a da “Hilal-e-İmtiaz” nişanını verdi.  Bu ödüller saygıdeğer Türk sahiplerine Pakistan-Türkiye ilişkilerini daha da geliştirmek için yaptıkları hizmetler dolayısıyla verildi.

Törende konuklara hitap eden Büyükelçi Syrus Qazi Pakistan-Türkiye ilişkilerini daha da birbirine bağlamaya yönelik olarak Sayın İsmail Kahraman ve Dr. Recep Akdağ’ın yaptığı benzersiz hizmet ve katkıları övdü.  Pakistan-Türkiye ilişkilerinin daha önceki nesillerin olağanüstü çabalarıyla sürdürüldüğünü belirten Büyükelçi Syrus Qazi bu ilişkileri daha da güçlendirmek ve bu kutsal güveni genç nesillere aktarmak sorumluluğunun üzerimizde olduğunu söyledi.

Sayın İsmail Kahraman ve Dr. Recep Akdağ konuşmalarında bu prestijli ödülleri kendilerine verdikleri için Pakistan Hükümetine teşekkür ettiler.  Kendileri Pakistan-Türkiye kardeşlik bağlarının daha da geliştirilmesi için çabalarını sürdürmekteki kararlılıklarını yeniden teyit ettiler.

Her iki saygıdeğer konuğun özgeçmişleri bu olayda okundu.  Sayın İsmail Kahraman Türk siyasetinin ayrıcalıklı isimlerinden birisidir.  Kendisinin Pakistan’la ve halkıyla olan sarsılmaz dostluğu ve sevgisi örnek siyasi kariyerinin en önemli göstergelerinden birisi olmuştur.  1965 Hindistan-Pakistan savaşı sırasında genç bir öğrenciyken, Pakistan’ın Cammu ve Keşmir için prensipli duruşunu desteklemek için İstanbul’da bir toplu gösteri yürüyüşü düzenlemiştir.  Pakistan’ın gerçek bir dostu ve iyi niyetli destekleyicisi olarak Sayın Kahraman siyasi kariyeri boyunca Pakistan-Türkiye ilişkilerini güçlendirmek için benzersiz hizmetlerde bulunmuştur, buna tüm uluslararası forumlarda Pakistan’a benzersiz destekler sağlaması da dahildir.

Dr. Recep Akdağ’ın örnek bir profesyonel ve siyasi kariyeri vardır.  Kendisi Pakistan’ın samimi bir dostu olduğunu ispatlamıştır.  Sağlık Bakanı olarak, Pakistan’daki kamu sağlık sisteminin iyileştirilmesi için benzersiz hizmetlerde bulunmuştur.  Kendisi kişisel vizyonu ve Pakistan’daki devlet hastanelerinde modern sağlık olanaklarının ve kapasite inşasının sağlanmasına yönelik olarak amaçlanan geniş kapsamlı ikili işbirliğinin bir parçası olarak, Pakistan’da çok gerekli sağlık hizmetlerinin sağlanmasını geliştirmek için önemli bir rol oynamıştır.

Türk Parlamenterler, çeşitli bakanlıkların/kurumların temsilcileri, medya ve Pakistan topluluğu üyeleri bu olaya katıldı.

HABER : ADNAN FİŞENK

For English version, please click https://pakturkey.blogspot.com/2019/04/investiture-ceremony-for-conferment-of.html


Abdul Akbar | First Secretary (Press) | Embassy of Pakistan
37 Iran Caddesi.GOP, Ankara, Turkey | Tel: +90 (312) 4270243, Fax: 4670337

Follow us on FacebookTwitterYouTubeBlogger

Tüm ekleri zip dosyası olarak indir

 • 3 Ambassador Syrus Qazi addressing guests at Pakistan Civil Awards Investiture ceremony in Ankara on 27 April 2019.JPG
  766kB
 • 5 Group photo of recepients of Pakistan civil awards with Ambassador.JPG
  855.2kB
 • 1 Ambassador Syrus Qazi presenting Hilal-i-Pakistan to Mr. Ismail Kahraman at investiture ceremony in Ankara on 27 April.JPG
  1.7MB
 • 2 Ambassador Syrus Qazi presenting Hilal-e-Imtiaz to Dr. Recep Akdag.JPG
  1.4MB
 • 4 Mr. Ismail Kahraman addressing guests after receiving “Hilal-i-Pakistan”.jpg
  1.8MB
 • 7 Family photo of the recepients of Pakistan Civil Awards with Ambassador.JPG
  953.5kB
 • 6 Guests standing in respect of national anthems of Pakistan and Turkey at the Pakistan Civil Awards Ceremony at Ankara on 27 April 2019.JPG
  1.1MB

Tema Tasarım |