TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 1 Haziran 2021

“Pandemi sonrası ekonominin sağlıklı büyümesi için sigorta şart”

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Son yıllarda etkisini artıran iklim değişikliği ve pandemi sürecinin de etkileriyle,…

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 31 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında icra edilecek olan Sigorta Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Son yıllarda etkisini artıran iklim değişikliği ve pandemi sürecinin de etkileriyle, sigorta korumasına daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Sürdürülebilir tarım ve gıda güvenliği için tarım sigortaları, sanayi tesislerimiz ve kobilerimiz için ticari risk sigortaları, alacaklarımızın güvence altına alınması ve kefaletlerimiz için finansal sigortalar, en önemlisi de sağlımızın güvencesi için özel ve tamamlayıcı sağlık sigortaları temel ihtiyaçlarımız haline gelmiştir.

Bizler, artan risklerimizi güvence altına almak için sigortadan faydalanarak enerjimizi büyümeye, işimizi geliştirmeye odaklamalıyız. Pandemi sonrası ekonomimizde gerçekleşecek hızlı büyüme sürecinde, sigortanın önemi daha da artmaktadır.

Ülkemiz sigortacılık sektörü, geldiği nokta itibariyle, her türlü riskimizi koruyacak durumdadır. Türk Reasürans A.Ş.’nin kurulması, Özel Riskler Yönetim Merkezinin teşekkül ettirilmesi ve sigorta şirketlerimizin güçlü mali yapılarıyla, ihtiyaç duyduğumuz tüm alanlarda sigorta güvencesine daha kolay ulaşabileceğiz.

Birliğimiz çatısı altında örgütlenen acenteler ve eksperler, Türkiye’deki sigorta sektörünün sağlıklı bir şekilde gelişmesine önemli katkılar yapmaktadırlar. Sigortanın tabana yayılması ve ulaşılabilir olmasında sigorta acentelerinin; risklerin belirlenmesi ve bir hasar durumunda sigorta şirketleri ile sigortalılar arasında adaleti sağlamakta ise sigorta eksperlerinin büyük payı vardır. Her iki mesleğin mensuplarının geleceğe daha güvenle bakabilmeleri, asgari standartların ve mesleki disiplinin korunması böylece sektöre daha fazla katkı yapmalarını sağlamak için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak her türlü desteği veriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, TOBB nezdinde örgütlenen sigorta acenteleri ile sigorta eksperleri başta olmak üzere, tüm iş âleminin ve sektörde görev yapan tüm çalışanların Sigorta Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlıklı günler diliyorum.”

 

Tema Tasarım |