TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Yaşam 8 Ocak 2020

Sabiha Gökçen’de Uçuş Başladı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan yolcu uçağı nedeniyle kapalı bulunan pistin açılması sabaha ertelenmişti. Sabiha Gökçen Uluslararası…

Sabiha Gökçen Havalimanında uçuş trafiğinin kapanmasından 21 saat sonra uçuşlar başladı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan yolcu uçağı nedeniyle kapalı bulunan pistin açılması sabaha ertelenmişti.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda dün sabah saatlerinde yaşanan özel bir havayolu şirketinin yolcu uçağının pistten çıkmasının ardından kapanan uçuş trafiği saat 06.30 itibariyle başladı. Check-in ve bagaj işlemlerini tamamlayan yolcular pasaport kontrol noktasından geçti. PC 2297 sefer sayılı Dalaman uçağı Sabiha Gökçen Havalimanı’na 06.29’da indi. Sabiha Gökçen’deki ilk kalkan uçak ise PC 7211 sefer sayılı Amsterdam seferi oldu.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan yolcu uçağı nedeniyle uçuşlara ara verilmiş, seferler saat 22.00’a kadar ertelenmişti.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda pist dışındaki toprak zemine saplanan yolcu uçağının ardından, havalimanı uçuşlara kapanmıştı. Seferlerin iptal olmasıyla birlikte yolcular havalimanında yoğunluk oluşturdu. Yaklaşık 8 saattir havalimanında olan yolcular, pistin uçuşlara açılmasını bekliyordu.

“MİLLET PERİŞAN HALDE”

Yolculardan Remzi Çakır, “ Ben Amsterdam’a gidecektim, gidemiyorum. Valizini al çek git. Millet perişan bir vaziyette.” dedi. Kübra Koç ise, “Biz saat 7’den beri buradayız. İlk önce bize ‘gecikme var’ dediler saat 12’de falan. Yaklaşık 3 saat geçtikten sonra uçuşların iptal olduğunu söylediler. Bagajları almak için de 2-3 saat bekledik. Çünkü karışmıştı. Kimsenin kimseden haberi yok” şeklinde konuştu.

medyaspot

Tema Tasarım |