TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Spor 5 Ocak 2019

Sadık Çiftpınar: Hayalini kurduğum

Başarılı stoper Sadık Çiftpınar, Fenerbahçe’ye transferi ile ilgili “Hayallerimin peşinden geldim.  Hayalini kurduğum, ait olduğum yerdeyim” açıklamasında bulunurken, Yönetim Kurulu…

Sadık Çiftpınar: Hayalini kurduğum, ait olduğum yerdeyim

Başarılı stoper Sadık Çiftpınar, Fenerbahçe’ye transferi ile ilgili “Hayallerimin peşinden geldim.  Hayalini kurduğum, ait olduğum yerdeyim” açıklamasında bulunurken, Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Baki de, Sadık transferinden duydukları memnuniyeti ifade etti.

26 yaşındaki transferimiz FB TV’ye yaptığı açıklamada, çok mutlu olduğunu söyledi. Elinden geleni yapacağını belirten Sadık, “Öncelikle bu sıcak karşılamadan dolayı başta Sayın Başkanımız Ali Koç’a, Semih Özsoy Başkanımıza ve diğer yönetici ağabeylerimize teşekkür ediyorum. Bana, kendi evimde; kendi yuvamda gibi hissettirdiler. Hayalini kurduğum yerdeyim. Ait olduğum yerdeyim. Ailemle birlikte bunun mutluluğunu yaşıyorum. Sorumluluklarımın farkındayım. Yarından itibaren takımla birlikte olacağım. Çok çalışacağım, çok mücadele edeceğim. İkinci yarıda takımımızı, camiamızı en iyi yerlere getirme adına sonuna kadar mücadelemi sürdüreceğim. Taraftarlarımızın gönlü ferah olsun. Çok kaliteli bir takımımız var. İnşallah bunu hep beraber el birliğiyle göstereceğiz. Fenerbahçe, iç sahadaki maçlarda ne kadar büyük bir taraftar kitlesine sahip olduğunu her zaman gösterdi. İkinci yarıda da taraftarlarımızdan aynı desteği bekliyoruz. Bizlerde sahada terimizin son damlasına kadar, elimizden gelenin en iyisini yaparak, onlara o mutluluğu yaşatmak istiyoruz. İnşallah camiamızı çok daha iyi yerlere getirerek, taraftarlarımızı mutlu ederiz” dedi.

Mehmet Topal’ın basın toplantısında kendisini övdüğü sözlerin hatırlatılması üzerine başarılı isim, “Huzurunuzda Mehmet ağabeye teşekkür ediyorum. Onu çok eskiden tanıyorum. Çok karakterli ve düzgün birisi. Türk futboluna çok katkılar sağlamış bir isim. Şimdi onunla takım arkadaşı olacağız. Onun da mutluluğunu yaşıyorum. Volkan Demirel’le de tanışıyoruz. Çok düzgün bir karakter ve büyük bir Fenerbahçe taraftarı. Ben de onların izinden yürümeye devam edeceğim. Onlar gibi Fenerbahçe’ye büyük katkılar sağlayabilirsem ne mutlu bana. Takıma katıldığımda diğer arkadaşlarımla da samimi olacağımı düşünüyorum. İnşallah her şey çok güzel olur” diye konuştu.

Sadık Çiftpınar: Hayallerimin peşinden geldim

Sosyal medyada Puyol ve Marcelo benzetmeleri ile ilgili de başarılı stoper, “Bu benzetmeler çok güzel. Bu benzetmelere sadece tarzımla değil, saha içerisindeki duruşumla, mücadelemle, sahada gösterdiğim performansla da layık olmaya çalışıyorum. Son bir haftada taraftarlarımız bana çok büyük ilgi gösterdiler. Destek mesajları aldım. Bu konuda onlara çok teşekkür ediyorum. İşin diğer boyutunda da Malatyaspor’un üzerimde çok emeği var. Başta Başkanımız Adil Gevrek olmak üzere, Teknik Direktörümüz Erol Bulut, takım arkadaşlarım, bütün camiamız, personelimiz ve Malatyaspor taraftarına çok teşekkür ediyorum. Çok güzel 4.5 sezondu. Buraya hayallerimin peşinden geldim. Bugün Fenerbahçe bayrağı altındayım. Çok mutluyum. Açıkçası duygularımı tarif edemiyorum. İnşallah bu formaya, bu camiaya, bu armaya layık olabilirim.  Bunun için elimden gelen her şeyi yapacağım. Çok çalışacağım, kimsenin bundan şüphesi olmasın” diyerek sözlerini noktaladı.

Selahattin Baki: Fenerbahçe taraftarının da çok seveceği bir oyuncu

Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Baki de, Sadık transferi ile ilgili, “Sezon başından itibaren çok futbolcu transferi yaptık, çok futbolcuyla haşır, neşir olduk. Futbol romantizminin, Fenerbahçe’nin romantizmine uyumlu bir transfer oldu. Hem kendisi, hem de ailesi Fenerbahçe taraftarı. Bu kadar profesyonelleşen ve endüstriyelleşen bu ortamda bu kadar yürekten Fenerbahçeli bir sporcu bulduğumuz ve aramıza kattığımız için çok mutluyuz. Ait olduğunu yuvasına döndü. Hem kendisine hem ailesine hoş geldin diyoruz. Bu arada emek ve mesai harcayan, bu işin bitmesinde en büyük pay sahibi olan Sayın Başkanımız Ali Koç, Başkan Vekilimiz Semih Özsoy’a da çok teşekkür ediyorum. Malatyaspor camiasına teşekkür ediyorum. Onların da yolu açık olsun. Sadık Fenerbahçe’ye hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“Fenerbahçe’de transfer çalışması hiçbir zaman bitmez” diyen Baki, “Ama şimdi Sadık’a konsantre olalım. Son zamanlarda en mutlu olduğum futbolcu transferi diyebilirim. Karakter ve oyun tarzı olarak Fenerbahçe taraftarının da çok seveceği bir oyuncu. Benim kanaatim hem sporcu performansı olarak hem de gerek soyunma odası, gerek Samandıra’da ruh olarak; Fenerbahçe’ye çok şey katacak.  Bunu da hep beraber göreceğiz” dedi.

Son olarak kampla ilgili soruyu yanıtlayan Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Baki, “Kamp ortamı güzel. Ersun hoca geldiğinden beri bizim insanımızın seveceği tarz dokunuşlarla; ortam düzelmeye başladı. Volkan Ballı’nın gelmesi de çok büyük artı oldu. Ortamdaki düzelme çok yakın zamanda yeşil zemine yansıyacak” ifadelerini kullandı.

www.fenerbahce.org

Tema Tasarım |