TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sağlık 17 Aralık 2020

SAĞLIK BAKANI SN. FAHRETTİN KOCA’YA ÇAĞRI!

SAĞLIK BAKANI SN. FAHRETTİN KOCA’YA ÇAĞRI! www.saglikpersonelihaber.net web sitesinde yayımlanan “Başhekimden hemşireye A4 kâğıda 500 kere “Ben…

"https://www.saglikpersonelihaber.net/" web sitesinde yayımlanan "Başhekimden hemşireye A4 kâğıda 500 kere “Ben Salağım.

SAĞLIK BAKANI SN. FAHRETTİN KOCA’YA ÇAĞRI!

www.saglikpersonelihaber.net web sitesinde yayımlanan “Başhekimden hemşireye A4 kâğıda 500 kere “Ben Salağım. Görev Yerimi Terkettim” cezası başlıklı haberine göre, Ülkemiz ve özellikle içinde bulunduğumuz Pandemi döneminde SAĞLIK ÇALIŞANININ KİŞİLİK HAKLARI, İNSANA YARAŞIR İŞ ORTAMINA yasalar ve uluslararası sözleşmelerle tanınan haklara bir saldırı olup tüm yönüyle skandaldır.
Ülkemiz ve milletimizin sağlığı için gayretle çalışan Sağlık Bakanı Sn. Fahrettin KOCA başta olmak üzere sağlık yöneticileri ve çalışanların çalışma azmini, mesleki itibarını, saygınlığını hiç kimse yok etme hakkına sahip değildir!
Sn. Koca, Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekim kadrosunda görevli Sn. Ayşegül ALKAN hakkında, bu skandal durum ile ilgili ivedi olarak adil, objektif ve çok yönlü idari soruşturma başlatmalı, adli olarak da suç duyurusunda bulunma talimatı vermelidir. Soruşturma sonucunda, gerekli yaptırımı uygulamaya davet ediyoruz. Söz konusu skandal olayı, Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) olarak “500 kere kınıyoruz!” MEYAD olarak adaletin yerini bulması ve bu gibi durumların tekrarlanmaması için takipçisi olacağımızı,  kamuoyuna ve Sağlık Bakanlığı’ na saygıyla sunarız.
Mobbing Eğitim yardım Araştırma Derneği (MEYAD)
YÖNETİM VE DENETİM KURULU
İstanbul, İzmir, Antalya, Kırıkkale İl Temsilcilikleri

Tema Tasarım |