TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 25 Ocak 2019

Silahlanmanın Yayılmaması ve Silahsızlanma

ANKARA, 24 Ocak 2019:  Silahlanmanın Yayılmaması ve Silahsızlanma Meseleleri üzerine Pakistan-Türkiye İkili İstişarelerinin 6. Oturumu 23 Ocak 2019’da Ankara’da…

Silahlanmanın Yayılmaması ve Silahsızlanma Meseleleri üzerine Pakistan-Türkiye İkili İstişarelerinin 6. Oturumu Ankara'da düzenlendi

ANKARA, 24 Ocak 2019:  Silahlanmanın Yayılmaması ve Silahsızlanma Meseleleri üzerine Pakistan-Türkiye İkili İstişarelerinin 6. Oturumu 23 Ocak 2019’da Ankara’da düzenlendi.  Türk heyetine Türk Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Güvenlik Meseleleri Genel Müdürü Büyükelçi Alper Coşkun liderlik ederken Pakistan heyetine Pakistan Dışişleri Bakanlığı (Silahların Kontrol Edilmesi ve Silahsızlanma) Genel Müdürü Sayın Mohammad Kamran Akhtar liderlik ediyordu.   

 

Her iki taraf silahlanmanın yayılmaması ve silahsızlanma alanındaki gelişmelerin tüm yelpazesi üzerinde ayrıntılı bir şekilde görüş alışverişinde bulundu.  Taraflar aynı zamanda gelişen küresel ve bölgesel güvenlik çevrelerini ve bunların küresel silahların kontrolü ve silahsızlanma gündemi üzerindeki etkisini tartıştı.  

 

Pakistan tarafı Başbakanın Türkiye’ye 03-04 Ocak 2019’da yaptığı ilk resmi ziyaret sırasında Başbakan Imran Khan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki toplantı sırasında yeniden teyit edilen Pakistan’ın Nükleer Sağlayıcılar Grubu’na (NSG) üyelik teklifi bakımından Türkiye’nin devamlı desteği için şükranlarını ifade etti.   

 

İstişarelere iki ülke arasındaki mükemmel ikili bağları korumakta gösterilen sıcakkanlılık ve bağlılık damgasını vurdu.  Bir dizi mesele üzerinde birbirlerinin karşılık gelen konumları arasındaki benzerlikleri fark eden iki taraf, çeşitli çok uluslu forumlardakiler de dahil işbirliklerini ve koordinasyonlarını sürdürmek üzerinde anlaştı.

HABER : ADNAN FİŞENK

For English version, please follow the link https://goo.gl/s4FfMh

Abdul Akbar | First Secretary (Press) | Embassy of Pakistan
37 Iran Caddesi.GOP, Ankara, Turkey | Tel: +90 (312) 4270243, Fax: 4670337

Follow us on FacebookTwitterYouTubeBlogger

  • Group photo of Pakistan and Turkish delegations.jpg
    2.4MB
Tema Tasarım |