TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Yaşam 20 Aralık 2019

Şırnak ve Hakkari’de Kıran Operasyonları

Bölücü terör örgütüne yönelik yürütülen Kıran operasyonları, zorlu hava koşullarına rağmen tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda…

Şırnak’ta Kıran-9 Cudi Dağı; Hakkari’de Kıran-10 Kazan Vadisi Operasyonları Başlatıldı

Bölücü terör örgütüne yönelik yürütülen Kıran operasyonları, zorlu hava koşullarına rağmen tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Bakanlığımızca aynı anda 2 kritik bölgede daha binlerce personelin katılımıyla Kıran operasyonları başlatıldı. Şırnak’ta Kıran-9 Cudi Dağı

Şırnak’ta bölücü terör örgütünün kış üslenmesine girmesini engellemek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığınca KIRAN-9 CUDİ DAĞI Operasyonu başlatıldı. Operasyona, Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucuları timlerinden oluşan 1.260 personel, 84 operasyonel tim görev alıyor.
Hakkari ‘de Kıran-10 Kazan Vadisi Operasyonu
Hakkari’de yine bölücü terör örgütünün kış üslenmesine girmesini engellemek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Hakkari İl Jandarma Komutanlığınca KIRAN-10 KAZAN VADİSİ Operasyonu başladı.
Operasyona, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 730 personel 48 operasyonel tim görev alıyor.
Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen KIRAN Operasyonları, kararlı bir şekilde başarı ile devam ediyor.
HABER : ADNAN FİŞENK
HABER KAYNAĞI:icisleri.gov.tr

    

Tema Tasarım |