TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, TBMM Haberi 30 Aralık 2018

Sofuoğlu’nun Danışmanı Görevi Bıraktı

Bostanoğlu, görevi bırakmasına ilişkin “Sebep olduğum bir paylaşım dolayısıyla danışmanlığını yürüttüğüm Sayın Kenan Sofuoğlu yoğun eleştirilere maruz…

AKP Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun danışmanlığını yapan teyzesinin oğlu Semih Bostanoğlu, sosyal medya hesabından Sofuoğlu ile birlikte çekildiği bir fotoğrafını paylaşarak, danışmanlık görevinden ayrıldığını bildirdi.

Bostanoğlu, görevi bırakmasına ilişkin “Sebep olduğum bir paylaşım dolayısıyla danışmanlığını yürüttüğüm Sayın Kenan Sofuoğlu yoğun eleştirilere maruz kalmıştır. O’nun insani niteliklerini dile getirme amacıyla yaptığım açıklamada sayın vekillerin haklı eleştirilerine öfkeli bir tepki göstererek, vahim bir hataya sebep oldum. TBMM’nin tüm milletvekillerinden ve halkımızdan özür diliyorum. Danışmanlık göreviyle bağdaşmayan bu durum dolayısıyla görevimden ayrılıyorum” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?
AKP milletvekili Kenan Sofuoğlu, TBMM’deki odasında masaya ayaklarını uzatarak çektiği fotoğrafı paylaşmış fotoğrafta ayakları gözüken Sofuoğlu’nun karşısında duran iki kişiye de “Emir erlerim” dediği paylaşım tartışma yaratmıştı.

Sofuoğlu’nun danışmanı Semih Bostanoğlu, fotoğrafla ilgili olarak dün açıklama yapmıştı. Bostanoğlu, “Diğer milletvekileri danışmanlarının maaşlarından pay alırken, Kenan abim giydiğimiz kıyafetimize kadar her şeyimizle kendisi ilgileniyor. Meclis’te bizden ayrı oturduğunu gören bir tane danışman varsa çıksın konuşsun” demişti.

medyaspot

Tema Tasarım |