TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 4 Mart 2019

Şu Kafaya Bak! Adam Sokak Kabadayısı

“Şu Kafaya Bak! Adam Sokak Kabadayısı” Şu Kafaya Bak! Adam Sokak Kabadayısı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel…

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Bartın mitingine katıldı. Erdoğan, "Hatay'ın CHP'li belediye başkanı bir köyün yol meselesiyle ilgili 'oy verirseniz hizmet alırsınız' diyor. Şu kafaya bak, mantığa bak. Senin görevin nedir? Senin görevin hizmet etmek. Ne demek yani 'sen bana oy verirsen sana hizmet var'. Bizim böyle hizmet anlayışımız yok. Bu adam belediye başkanı değil, sokak kabadayısı sokak. " dedi.

“Şu Kafaya Bak! Adam Sokak Kabadayısı”

Şu Kafaya Bak! Adam Sokak Kabadayısı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Bartın mitingine katıldı. Erdoğan, “Hatay’ın CHP’li belediye başkanı bir köyün yol meselesiyle ilgili ‘oy verirseniz hizmet alırsınız’ diyor. Şu kafaya bak, mantığa bak. Senin görevin nedir? Senin görevin hizmet etmek. Ne demek yani ‘sen bana oy verirsen sana hizmet var’. Bizim böyle hizmet anlayışımız yok. Bu adam belediye başkanı değil, sokak kabadayısı sokak. ” dedi.

4.3.2019 – 18:56

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları…

“Bartın’ın tüm ilçelerindeki, yaylalarındaki, ovalarındaki kardeşlerime en kalbi muhabbetimi gönderiyorum. Bartın ve Bartın’ın güzel insanlarını özlemişiz. Siz Bartınlı kardeşlerim şu gerçeği çok iyi bilmesini istiyorum, uzun zamandır gelememiş olsak da Bartın’ı asla unutmadık, asla ihmal etmedik. Sinemizi yakıp kavuran Bartın özlemini hiçbir zaman silmedik, silemedik. İnşallah bundan sonra daha sık gelecek, daha sık görüşeceğiz. İnşallah bundan sonra bu kadar ayrı kalmayacağız, hasreti bu kadar büyütmeyeceğiz.

BARTIN ÜLKENİN, BATI KARADENİZ’İN YOLUNU AÇMIŞTIR

Türkiye’nin son 17 senede siyaset, ekonomi, eğitim, sağlık, ulaşımda yazdığı destanlarda Bartın pay sahibi oldu. Ülkemizin, Batı Karadeniz’in, Bartın’ın yolunu açtınız. Türkiye’nin itibarına itibar kazandırdınız. Vefanızdan, kadirşinaslığınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Rabbim kardeşliğimizi, muhabbetimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Sizlerden 31 Mart’ta da aynı tavrı bekliyorum. Sizlerden bir kez daha iradenize, geleceğinize, ülkenizin beka mücadelenize sahip çıkmanızı istiyorum.

BARTIN’A TOPLAMDA 6,5 KATRİLYON LİRA YATIRIM YAPTIK

31 Mart demokrasi şölenimiz şimdiden hayırlı olsun. 31 Mart Türkiye için, aziz milletimiz için, Bartın için hayırlara vesile olsun. Bartın’a olan muhabbetimizi icraatlarımızla, eserlerimizle, yatırımlarımızla gösteriyoruz. Sizi lafla değil özle, yürekten seviyoruz. Son 17 yılda Bartın’da toplamda 6,5 katrilyon tutarında yatırım yaptık. Evlatlarımız en refah ortamda eğitimli alsınlar 354 adet yeni derslik inşa ettik. Bartınlı gençler uzakta okumak zorunda kalmasınlar değil, üniversite imkanını onların ayağına getirdik. Bartın Üniversitesi’ni biz kurduk biz.

CHP GİBİ SOSYAL DEVLETİN EDEBİYATINI DEĞİL İCRAATINI YAPTIK

Bartın’da adeta sporcu yetiştirme merkezi. Kapalı yüzme havuzu, gençlik merkezi inşa ettik. Bartın’da da sosyal devlet ilkesinin en güzel örneklerini hayata geçirdik. CHP gibi sosyal devletin edebiyatını yapmadık, gerçek anlamda pratiğini ortaya koyduk. Şimdi her üniversite genci Kredi Yurtlar Kurumu’na müracaatını yaptıktan sonra geri döndürmek yok. Bartın’da yaşlılarımıza, engellilerimize toplamda 367 milyon lira kaynak aktardık. Sağlıkta Bartın’ın tarihinin en büyük yatırımlarıyla buluşturduk.

FİLYOS LİMANI ALTYAPI İNŞAATINDA YARIYA GELDİK

Bartın’da toplam 18 sağlık tesisi yaptık. 400 yataklı devlet hastanemizle birlikte sağlık merkezinin yapımı devam ediyor. Filyos Limanı’nın altyapı inşaatında yarıya geldik. Bu projeyle bir liman kompleksi hayata geçiriliyor. Sadece Bartın’ın değil Zonguldak ve Karabük’ün ortak projesi olacak. Limanın ve bağlantılı projelerin faaliyete geçmesiyle bu şehirlerimiz tüm Karadeniz’in ana ihracat merkezi olacak. 2023 yılında inşallah limanı hizmete sunacağız.

BARTIN’IN ASIRLIK SORUNUNA ÇÖZÜM YOLLARI GETİRDİK

Hiçbir sorundan kaçmadık, çözüm için kolları sıvamaktan korkmadık. Eğitim, sağlık, adalet, emniyet dört direk üzerine Türkiye’yi yükselteceğiz. Ulaşımda, enerjide, turizmde, tarımda adımlarımızı attık. Her geçen gün daha iyi gidiyoruz. Bizden önceki hükümetlerin halının altına süpürdüğü, senelerdir görmezden geldiği sıkıntılarla cesaretle yüzleştik. Tapudan kadastroya kadar insanımızın hayatını bizzat etkileyen her konunun üzerine gittik. Bartın’ın da asırlık sorununa çözüm yolları getirdik.

BARTIN’DA HAK SAHİPLERİ YAKINDA TAPULARINA KAVUŞUYOR

Bartın’ın bazı tapu problemleri var mıydı? Bartın’lı vatandaşlarımız bu hususta ciddi sıkıntı yaşıyordu. CHP senelerdir bu meseleyi istismar etti. Ortaya doğru dürüst hiçbir çözüm getirmedikleri halde sorunun müsebbibi bizmişiz gibi hava oluşturmaya çalıştılar. Sizlerin başınızı ağrıtan bu meseleyi çözüme kavuşturmak hamdolsun bizlere nasip oldu. Biz 2015’de oturduk, bu kanunu detaylıca çalıştık. Sizlerin lehine olacak şekilde değiştirdik. Türkiye taşkömürü havzasında kadastro çalışması yaparak hak sahiplerini belirledik. Bartın’da hak sahiplerine yakında tapularını peyderpey vermeye başlıyoruz. İmar barışı ile 21 bin 840 Bartınlı kardeşimizin tapu meselesini çözdük.

ŞU KAFAYA BAK, MANTIĞA BAK! BU ADAM SOKAK KABADAYISI…

CHP zihniyeti on yıllar boyunca bu ülkede iktidar oldu. Millet CHP’ye görev verdi. Bunlar tek başına iktidar oldular mı? Bunlar bizim camilerimizi kapatmadılar mı, ahıra dönüştürmediler mi? Hatay’ın belediye başkanı bir köyün yol meselesiyle ilgili ‘oy verirseniz hizmet alırsınız’ diyor. Şu kafaya bak, mantığa bak. Senin görevin nedir? Senin görevin hizmet etmek. Ne demek yani ‘sen bana oy verirsen sana hizmet var’. Bizim böyle hizmet anlayışımız yok. Bu adam belediye başkanı değil, sokak kabadayısı sokak. Şu hale bak…

HANGİ ÇUKURU AÇTIYSALAR O ÇUKURLARA GÖMDÜK MÜ?

Türkiyemizde Kürdistan diye bir bölge var mı? Bizim Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Orta Anadolu, Ege, Marmara var. Bizde Kürdistan diye bir bölge yok ve tanımıyoruz. Sen Kürdistan’ı çok seviyorsan, Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var! Haydi oraya git! Biz bu toprakları böldürmeyeceğiz. Bölmek isteyenlere bu topraklarda hayat hakkı tanımayacağız. Biz bu teröristleri sonuna kadar kovalayacağız. Cudi’de mağaralarda bunları mağaralarda gömdük mü? Gabar’da, Tendürek’te, Kandil’de gömdük mü? Bitmedi. Gömmeye devam edeceğiz. Bunlar nerede, hangi çukuru açtıysalar, o çukurlara bunları gömdük mü? İHA’larla SİHA’larla, F-16’larımızla onlar kaçtı, biz kovaladık. Kendilerine göre şemsiye ile kendilerini koruyacaklar. Ne oldu, korudular mı?

ÜLKEMİZE TELAFİSİ, TEDAVİSİ YILLA SÜRECEK YARALAR AÇTILAR

Bunlar Kürt vatandaşlarımızı da istismar ettiler. Biz Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Abaza, Boşnak, Romanıyla velhasıl biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Bizim farkımız bu. Ama onların böyle bir derdi yok. Ülkemize telafisi, tedavisi yıllarca sürecek yaralar açtılar. İstanbul’a belediye başkanı olduğum zaman üç şeyle mücadele edeceğim: Çöp, çukur, çamur. Bir de 3 Y. Yokluk, yolsuzluk ve yasaklar. Mücadele ede ede elhamdülillah bu ülkede tek başımıza iktidara geldik. Billet bizi sevdi, biz de milletimizi sevdik. Sen kalkar da millete hakaret edersen olmaz!

BU AYIN 14’ÜNDE 2 BİN 600 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİNİ AÇIYORUZ

Bu şehir hastanelerini yapıyoruz. Niye? Benim vatandaşım bu şehir hastanelerine layık. Bu hastaneler Batı’da da yok, Amerika’sında falan bu şehir hastaneleri yok. Daha iyi olacak. Türkiye, Türk Milleti olarak Allah’ın izniyle bu rekabette öne çıktık, çıkıyoruz. Bu ayın 14’ünde Ankara Bilkent’te inşallah 3 bin 600 yataklı bir şehir hastanesi daha açıyoruz. Şu anda hasta kabulü başladı. Kısa bir süre sonra da yine bir 3 bin 600 yataklı yine bir şehir hastanesi açıyoruz. Bu millet yapar. Bunu göstermek, sağlıkta da yapar, eğitimde de yapar, Allah’ın izniyle adalet, emniyet, ulaşım, bunları da yapar.

SAVUNMA SANAYİMİZDE YÜZDE 65 YERLİ ÜRETİM YAPIYORUZ

Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş gibi vizyonerlerin çalışmalarını engellediler. Biz geldik savunma sanayimizin yüzde 20’si yerliydi, şimdi yüzde 65 yerli. Şu anda 2,5 milyar dolar ihracat yapıyoruz. Üretimimizde yerli girişimcilerimizi sürekli teşvik ettik. Hala da teşvik etmeye devam ediyoruz. Fabrika, işyerlerinin kapısına bunlar kilit vurdu. Ülkenin kıt kaynaklarını İstanbul’daki bir avuç yandaş elite peşkeş çektiler. Vatandaşın çocuğunun rızkından keserek çarçur ettiler. Kendilerinin çıkardığı ekonomik sorunlarının çözümünü de gittiler IMF k kapılarında aradılar.

TÜRKİYE GERÇEK MANADA EKONOMİK BAĞIMSIZLIĞINA KAVUŞTU

CHP Genel Başkanı çıkmış, IMF’den, enflasyondan bahsediyor. Hiç yüzü kızarmadan bizi eleştiriyor. Bunlar sadece yalancı değil aynı zamanda balık hafızalı. Geçmişte IMF ile ilk anlaşmayı yapan CHP’dir. CHP ocağından yetişmiş yönetici, siyasetçilerdir. Bu ülkeyi senelerce IMF kapılarında süründüren de CHP zihniyetidir. Türkiye’yi IMF boyunduruğundan kurtaran AK Parti olmuştur. Türkiye gerçek manada ekonomik bağımsızlığına kavuştu. Bu son 17 yılda hayata geçirdiğimiz reformların sonucudur. Ülkemiz kimseye muhtaç olmadan en ağır ekonomik saldırıları göğüsleyebiliyorsa bu AK Parti’nin başarısıdır. Bay Kemal ‘kuyruk başladı’ diyor. Bay Kemal bu kuyruklar yokluk, ağ, benzin, gazyağı kuyruğu değil varlık kuyularıdır.”

medyaspot

Tema Tasarım |