TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Magazin 27 Kasım 2018

Türk Sinemasının Acı Kaybı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncularından, sinema ve tiyatro sanatçısı Uğur Kıvılcım dünyaya gözleini kapattı. Usta sanatçı…

Yeşilçam'ın usta isimlerinden Uğur Kıvılcım hayatını kaybetti. Sinema ve tiyatro sanatçısı Uğur Kıvılcım; Üsküdar Şakirin Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Çekmeköy Valide Sultan Mezarlığı’nda defnedilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncularından, sinema ve tiyatro sanatçısı Uğur Kıvılcım dünyaya gözleini kapattı. Usta sanatçı için; 28 Kasım 2018 Çarşamba günü saat 11.00’de Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde tören düzenlenecek. Sanatçı, Üsküdar Şakirin Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Çekmeköy Valide Sultan Mezarlığı’nda defnedilecek.

Uğur Kıvılcım kimdir?

Çok sayıda film, dizi ve tiyatroda yer alan; 15 Aralık 1942 tarihinde doğmuş, uygulamalı sinema oyunculuğu-tiyatro-seslendirme eğitimi alan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncularından Uğur Kıvılcım; “Kadın Değil Baş Belası” filminde darbukacı, “Güllü” filminde hizmetçi, “Bülbül Yuvası” filminde Zerrin, Adsız Cengaver filminde Cabbar’ın başı vurulan eşi, “Gelin Çiçeği” filminde gitarist Uğur, 1973 yapımı “Yalancı” filminde Ayşe, Diyet filminde işçilerden Şerife, “Dünden Sonra Yarından Önce” filminde Mübeccel, “Dudaktan Kalbe” dizisinde Huriye yenge ve “Eyvah Babam” ile “Eyvah Kızım Büyüdü” dizilerinde Latife Sultan karakterlerini canlandırmıştır.

medyaspot

İlginizi çekebilir

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi

Tema Tasarım |