TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 12 Aralık 2018

Türkiye kara teslim

BOLU DAĞI’NDA YOĞUN KAR YAĞIŞI Akşam saatlerinde başlayan yağış, otoyolun Bolu Dağı Tüneli bölgesi ile viyadükler üzerinde…

Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı etkili oluyor Bursa ile Ankara’yı birbirine bağlayan önemli güzergahlardan İnegöl’deki Mezit Boğazı’nda kar yağışı etkili olurken, Karayolları ekipleri tuzlama çalışması yaptı.

BOLU DAĞI’NDA YOĞUN KAR YAĞIŞI

Akşam saatlerinde başlayan yağış, otoyolun Bolu Dağı Tüneli bölgesi ile viyadükler üzerinde ve D-100 kara yolunda Seymenler, Bakacak, Karanlıkdere mevkilerinde etkisini gösteriyor. Kar kalınlığının 5 santimetreye yaklaştığı bölgede Karayolları ekipleri, kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.
Bu arada zaman zaman etkili olan sis nedeniyle de söz konusu güzergahlardaki görüş mesafesi yer yer 35 metreye kadar düşüyor.

BURSA-ANKARA KARAYOLUNDA KAR YAĞIŞI

İnegöl’de kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Bursa ile Ankara’yı birbirine bağlayan önemli güzergahlardan İnegöl’deki Mezit Boğazı’nda da yağış etkisini göstermeye başladı. Yağış nedeniyle yol karla kaplanırken Karayolları ekipleri tuzlamaÿçalışması yaptı. Bölge Trafik İstasyonu Amirliği ekipleri de sürücülere yavaş ve dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıda bulundu. Ekipler ayrıca ağır tonajlı araçlarda kış lastiği denetimi yaptı. Ekipler tarafından durdurulan sürücülerden Evren Demirci, “Yapılan uygulamalar bizim can güvenliğimiz için. Kurallar herkes için geçerli. Trafik ekiplerinin uygulamalarını olumlu karşılıyorum” dedi.

medyaspot

İlginizi çekebilir

Dolarda FED Hareketliliği

Dolarda FED Hareketliliği

Tema Tasarım |