TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Dünya, Gündem 14 Mart 2019

Türkler Pakistan’ın yeni e-vize

ANKARA, 14 Mart 2019: Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği bugün Pakistan Online Vize Sisteminin Pakistan Başbakanı tarafından açılış töreninin…

Türkler Pakistan'ın yeni e-vize olanağı girişimini memnuniyetle karşıladı
ANKARA, 14 Mart 2019: Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği bugün Pakistan Online Vize Sisteminin Pakistan Başbakanı tarafından açılış töreninin İslamabad’daki canlı görüntülerinin olduğu gibi paylaşıldığı bir olay düzenledi.  Bu olaya saygıdeğer Türk misafirler, tur operatörleri ve Ankara’daki Pakistan topluluğu katıldı.
Türkiye Pakistan’ın vatandaşlarına e-vize olanağını tanıyacağı ilk beş ülke arasında seçildi.  Bu olaydaki misafirleri karşılayan Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi Pakistan hükümetinin bu anahtar girişiminin Pakistan’a daha fazla turist çekmenin yanı sıra yabancı yatırımları da davet edeceğini belirtti.  Kendisi bu girişimin Pakistan’ın yumuşak gücünü daha da geliştirmek için en iyi araç olduğunu söyledi.
Bu törenin sonunda, Türk misafirler bu girişimi övgüyle karşıladı.  Türk Parlamentosundaki Pakistan-Türkiye Dostluk Grubunun eski başkanı ve şu anda AK Partinin Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı olan Burhan Kayatürk yeni girişim yoluyla Pakistan vizesi elde etmenin daha kolay olacağını söyledi.  Kendisi iyimserlik göstererek birçok Türkün şimdi Pakistan’ı ziyaret edeceğini ve kardeş ülke Pakistan’ın doğal güzelliklerinin ve geleneksel konukseverliğinin tadını çıkaracağını söyledi.
HABER : ADNAN FİŞENK

Turkey is selected among the first five countries whose citizens will avail the new  e-visa facility for visit to Pakistan. Welcoming guests at the event, Ambassador of Pakistan Muhammad Syrus Sajjad Qazi said this landmark initiative by the Government of Pakistan will help attract more tourists as well as foreign investment into Pakistan. He remarked that this initiative is the best tool to further enhance Pakistan’s soft power.

 

At the conclusion of the ceremony, Turkish guests lauded the initiative. Former Chairman of Pakistan Turkey Friendship Group in Turkish Parliament and current Deputy Chairman of Foreign Affairs of the AK Party Mr. Burhan Kayaturk remarked that with the new initiative, obtaining Pakistan visa would be more easy. He showed optimism that many Turks would now visit Pakistan and enjoy the natural beauty as well as the traditional hospitality of the brotherly Pakistan.

Haber : Adnan Fişenk
Abdul Akbar | First Secretary (Press) | Embassy of Pakistan
37 Iran Caddesi.GOP, Ankara, Turkey | Tel: +90 (312) 4270243, Fax: 4670337

Follow us on FacebookTwitterYouTubeBlogger

Tüm ekleri zip dosyası olarak indir

 • 1 Ambassador Syrus Qazi welcoming guests to the ceremony at Ankara.jpeg
  351.3kB
 • 3 Ambassador Syrus Qazi welcoming guests in Ankara at the ceremony to watch visa launching ceremony in Islamabad.jpeg
  313.9kB
 • 2 Guests in Ankara watching live ceremony of e-visa facility by Prime Minister of Pakistan.jpg
  3.2MB
 • 4 Prime Minister Imran Khan addressing an event where new visa policy was announced.jpg
  307.7kB

İlginizi çekebilir

41 Polise Fetö Gözaltısı

41 Polise Fetö Gözaltısı

Tema Tasarım |