TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 12 Kasım 2019

Türkmen Başkan AKYILMAZ’dan Ermeni tasarısı kararına sert tepki

ABD Temsilciler Meclisi’nin skandal kararına ilişkin açıklama yapan AKYILMAZ: şu açıklamayı yaptı: “Bir vatanımız varsa bu Hz….

Gaziantep Elbeyliler Dernek Başkanı ve Beğdilli Oğuz Boyları Federasyonu Genel Başkanı Faik AKYILMAZ ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen Ermeni soykırım yalanına ilişkin karar tasarısının kabul edilmesine dair sert açıklamada bulundu.

ABD Temsilciler Meclisi’nin skandal kararına ilişkin açıklama yapan AKYILMAZ: şu açıklamayı yaptı:
“Bir vatanımız varsa bu Hz. Mevlana gibi
gönül dostları sayesindedir.
Kişi Rabbine dayanmışsa yalnız değildir.
Ölümü içinde öldüren kişiyi
artık Allah’tan başka kimse korkutamaz

Dava büyüklerimize, dostlarımıza Beylerbeylerimize, Atabeylerimize, Boybeylerimize, Bacıbeylerimize, Aksakallılarımıza, Aksaçlılarımıza, gencimize, ihtiyarımıza, Türkmenimize, Yörüğümüze, tüm STK yönetici ve üyelerine, gece gündüz demeden çalışan güzide basın ve medya kuruluşlarında çalışan arkadaşlarımıza, kamu ve özel sektörde çalışan vefakar Yörük Türkmen kardeşlerimize önemle duyurulur;
Biz, Yörük Türkmenler olarak Aziz ve Büyük Türk Devletimizin ve Türk Milletinin her daim kalben ve tam bir destekle arkasında ve yanındayız. Yörük Türkmen Derneklerinin ilim insanları ve dernek yöneticilerimizin belirlediği; bini aşkın Derneklerimizin yönetim kurulu kararı uyarınca ABD Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen Ermeni soykırım yalanına ilişkin “Ermeni Soykırımı konusunda ABD’nin Tutumunu Teyit başlıklı, Temsilciler Meclisi’nin hissiyatını yansıtan H.Res.296 sayılı kararı  RED EDİYORUZ, KINIYORUZ ve bizim için YOK HÜKMÜNDE olduğunu beyan ediyoruz. Zira bu kararın Türk Devleti, Türk Milletinin asil Yörük Türkmenleri nezdinde hiçbir geçerliliği ve hükmü bulunmamaktadır. Bu paçavra kağıdı Toroslardaki Yörük Türkmen ateşinde yakacağız.
Türkmen diyarının öz ve öz evladı olarak bir kez daha ifade ediyorum ki Selçuklu Devleti’ni kuran değerler ne ise, Osmanlı Devleti’ni cihan devleti kılan değerler ne ise, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tarih sahnesine çıkaran değerler ne ise biz oyuz. Türk-İslam varlığı için onurla ölüme yürümesini iyi biliriz. Bizler vatanımız için her şeyi feda eden kutsal bir yolun yolcusuyuz, o makamın, o mekanın, o hedefin gerekirse müstakbel şehidiyiz. ABD Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen Ermeni soykırım yalanı ile ileride toprağımıza ve soydaşlarımıza ve din gardaşlarımızın hakkının elinden alınması için yapılan kumpaslara karşı bir adım dahi geri adım atmayız, baş veririz, Allah’ın izniyle baş eğmeğiz.
Yörük Türkmen ve Türk milletin evladı olarak doğduğumuz ve yaşadığımız için Rabb’ime hamd ediyorum. Bizler bir oldukça, beraber oldukça, iri oldukça, kardeş oldukça, iyi ve kötü günümüzde birbirimizin yanında oldukça Allah’ın izniyle Türk milletini Yörük Türkmenleri kimse yenemez. Nifak ve Tefrika hastalığını bünyemizden uzak tuttuğumuz müddetçe ne siyasi ne ekonomik ne askeri hiçbir tehdit bizi hedeflerimizden alıkoyamaz.
Başta emperyalist proje terör örgütleri “PKK/PYD-YPG, DEAŞ, FETÖ, PDY”olmak üzere pek çok işbirlikçi terör örgütü, yıllardır ülkemizin huzur ve güvenliğine kastetmektedir. Türk milleti tarihinin her dönemi gibi bugün de istiklali ve istikbali için gerekirse tüm dünyayı karşısına alabileceğini bir kez daha ispatlamıştır. Birlik ve beraberliğini bozmayı hedeflemekte ve devletimizin gücünü sarsmayı amaçlamaktadır. Bu terör örgütlerinin arkasındaki küresel güçler ve ülkelerin de gerçek yüzünü dünya kamuoyu önünde deşifre etmek Yörük Türkmen Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizlerin görevidir ve bizler bu kutsal görevi ifa ediyoruz ve edeceğiz. Yörük Türkmenler olarak bizler her zaman ve her koşulda milletimizin, devletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu ve olacağımızı ilan ediyoruz.
Binaenaleyh her halükârda, her türlü şartlarda ve bütün ortamlarda dava adamına düşen görev, vazifesini yapmalı, gerisini Allah (cc)’a bırakmalıdır. Çünkü asıl hidayet yalnız ve yalnız Allah (cc)’tandır. Bizim bu dünya’dan alacağımızda borcumuzda yoktur. Yörük Türkmen Birliğinin yüceltilmesi düşmanlarımızın yenilgiye uğratılması için koşmaya ve düşünmeye devam edeceğiz hep birlikte inşallah.

Saygılarımla,
Gaziantep Elbeyliler Dernek Başkanı ve Beğdilli Oğuz Boyları Federasyonu Genel Başkanı

Faik AKYILMAZ

Tema Tasarım |