TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 10 Ekim 2019

Türkmen Lider Akyılmaz’dan Barış Pınarı Harekatına TAM DESTEK

Türkiye’deki Yörük Türkmen Dernek ve Fedarasyonları olarak Nerede bir Türk, Yörük Türkmen ve Müslüman varsa orası bizim…

Beğdili Oğuz Boyları Federasyonu Genel Başkanı ve Gaziantep Elbeyliler Dernek Başkanı Faik AKYILMAZ Başkanlığında Gaziantep’te toplanan 50 Yörük Türkmen Dernek ve Federasyonları adına Fırat'ın doğusuna yapılması beklenen askeri operasyon Barış Pınarı Harekatı ve ABD Başkanı Trump’ın ülkemize yönelik husumet içeren mesajları kapsamında ortak basın toplantısı düzenledi. Akyılmaz ABD ve terörist taşeronlarına ültimaton verdi. “Köpekler (Coniler, Pkk/Pyd/) havladı diye, kervan (peygamber ordusu) yoldan kalmaz”

Türkiye’deki Yörük Türkmen Dernek ve Fedarasyonları olarak Nerede bir Türk, Yörük Türkmen ve Müslüman varsa orası bizim ilgi alanımızdır. Dünyanın neresinde mazlum, garip, soydaşımız, din kardeşimiz var ise her birisinin derdiyle dertlenmek, sevinciyle mutlu olmak biz Yörük Türkmenlerin boynunun borcudur. Bu kapsam’da Suriye’deki terör bataklığının kurutulması ve terör örgütlerinin döktükleri kanda boğulması için Yörük Türkmenler olarak asil ve aziz Türk Ordusunun Barış Pınarı Harekatında’da her daim yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.  ABD’nin terör örgütlerine sağladığı maddi ve askeri destek ile ilgili gerek Uluslararası Ceza Mahkemesine gerekse BM Genel Sekreterliğine resmi suç duyurusunda bulunmuştuk bu konuyla ilgili suç duyurularımızı siz değerli basın mensuplarımızla paylaşmıştık. ABD tarafından desteklenen, DEAŞ, El-Kaide, El-Nusra ve diğer terör örgütleriyle aynı taktikleri kullanan suç şebekesi üyesi teröristlerin (BM tarafından) tanınma ya da meşruiyet arayışlarına yönelik hiçbir hareketinin Türk-İslam Dünyası ve özelde Türkmen-Yörükler açısından yok hükmünde olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz. ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Donald Trump’ın görevinden azledilmesi için resmi süreci başlatması üzerine iç politikada zor günler geçiren Trump’ın Türkiye’mizi hedef alan açıklamaları ve deli saçması tweetlerini Yörük Türkmenler olarak şiddetle kınıyoruz. Trump’a Yörük Türkmenler olarak şunu söylüyoruz Eğer Türkiye’mize hadsiz sözler sarf edersen gözlerinden kan geldiğini görürsün. Haddini bil, küstah tavırlarından, hadsiz açıklamalarından vazgeçmeni sana tavsiye ediyoruz. Müslüman Türk Devleti ile uğraşanların sonu zelil olur.

Ey Trump! biz Yörük Türkmen olmadık, Yörük Türkmen Doğduk, Yörük Türkmen olarak ölürüz. Ölümün saaati gibi Yörük Türkmenliğimiz değişmez.  Yörük Türkmenin kalbi yanardağ gibidir ve her daim ülkesi ve bayrağı için hep yanar. Biz tarihi birikimizle biliriz ki çarşı köpeği ile ava gidilmez insanı ABD’lılar gibi yarı yolda bırakırlar. Trump’a diyeceğimiz odur ki Türkmen Yörük diyarı Suriye’de bilmediğin otu yiyorsun bunun sonunda keçi gibi meleyeceksin vesselam. Suriye’de bizim toprağımız olan Süleyman ŞAH türbesinin olduğu bölge terörist PYD/YPG kontrolünde’dir derhal bebek katilleri teröristlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarımızdan çıkması için BM’nin karar alması BM statüsünün gereğidir dedik suç duyurusunda bulunduk ama BM gereğini yapmamıştır Asil Türk ordumuzun inşallah Barış Pınarını tesis edeceğine inancımız ve desteğimiz TAM’dır. Özünü ve mayasını oluşturduğu, asil genlerinin ilk günkü saf ve hakiki halini bünyesinde muhafaza ettiği Türk’ün tarihi ile övünmüş, töresi ile yetişmiş, kültürü ile gelişmiş, Hoca Ahmet Yesevi öğretisi ile aydınlanmış, Anadolu coğrafyasındaki her noktayı yurt tutmuş, doğulusu batılısı, zengini yoksulu, sağcısı solcusu, Alevi’si Sünni’si her kesimi içinde barındıran 30 BM üye devletlerde yaşayan milyonlarca Yörük Türkmenler olarak insanlık suçu işleyen teröristlere ve destekçilerine yönelik ilgili yaptırım kararı için gereğini yapın dedik yapmadınız kahraman Türk Ordusu gereğini yapıyor yapacaktır.

Gaziantep Elbeyliler Dernek Başkanı ve

Beğdili Oğuz Boyları Federasyonu Genel Başkanı

Faik Akyılmaz

Tema Tasarım |