TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa BELEDİYE HABERLERİ, Gündem 12 Aralık 2020

YILDIZTEPE KÜTÜPHANESİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

 Altındağ’a bir kütüphane daha… Her mahalleye bir kütüphane yapmak için ne gerekiyorsa yaptıklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı…

Altındağ Belediyesi bir mahalle kütüphanesini daha hizmete açmaya hazırlanıyor. Yıldıztepe Mahalle kütüphanesi açılış için gün sayıyor.

 Altındağ’a bir kütüphane daha… Her mahalleye bir kütüphane yapmak için ne gerekiyorsa yaptıklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı “Kütüphanelerin gördüğü ilgiden çok memnunuz. Biz, Altındağlı hemşehrilerimiz, gençlerimiz, öğrenci kardeşlerimiz için daha fazla kütüphane yapacağız inşallah…” dedi. Başkan Balcı, Yıldıztepe kütüphanesinin mahalle halkına ve tüm Altındağ’a hayırlı olmasını temenni etti. 

ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇ
Kütüphanelerin mahalleler için çok önemli bir ihtiyaç olduğunun altını çizen Başkan Balcı, “Her gittiğimiz ortamda öğrenci kardeşlerimiz hem ders çalışabilecekleri hem de rahat rahat kitap okuyup, araştırma yapabilecekleri mekanlar istiyorlardı. Sözümüzü tuttuk. Bu mekanlardan ikisini Ali Ersoy ve Karapürçek mahallelerimizde geçen yıl hizmete açtık. Kütüphanelerimiz çok beğeniliyor. İçerisinde okuma salonları, kütüphane, bilgisayar odası ve etüt salonu bulunuyor. Vatandaşlarımız çok yoğun kullanıyor. Tüm detayların düşünüldüğü bu mahalle kütüphanelerinde öğrenci kardeşlerimiz derslerine rahatlıkla çalışabiliyor, okuyabiliyor, araştırma yapıyor, dinleniyor. İnşallah Altındağ’ın her mahallesine kütüphane yapacak, öğrencilerimize uygun koşullar sunacağız” ifadelerini kullandı.
Haber Kaynağı : Altındağ Belediyesi
Haber : Adnan FİŞENK
  •  

Tema Tasarım |