TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 1 Nisan 2019

YSK Başkanı Sonunda Patladı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, İstanbul’da Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun önde olduğunu belirterek, “Ekrem İmamoğlu…

YSK başkanı Güven: İstanbul'da İmamoğlu önde; Anadolu Ajansı benden veri almıyor, polemik yaratılmasın

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, İstanbul’da Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun önde olduğunu belirterek, “Ekrem İmamoğlu 4 milyon 159 bin 650 oy, Binali Yıldırım da 4 milyon 131 bin 751 oy almıştır” dedi.

Güven, Anadolu Ajansı’na herhangi bir veri akışı sağlamadıklarını ifade ederek, “Anadolu Ajansı benim müşterim değil benden veri almıyor. Nereden alıyor bilmiyorum. Akşam, Anadolu Ajansı 90’ları gösterdiğinde ben sisteme daha yeni girmeye başlamıştır. Anadolu Ajansı’na herhangi bir bilgi servisi yapmıyorum. Benim üzerimden bir polemik yapılmasın” diyerek tepki gösterdi.

Güven’in açıklamaları şöyle:

“İtiraz süreci başladı. Salı günü saat 15:00’e kadar sürecek, ilçe seçim kurumlarının iki gün süresi var, ilçe seçim kurullarına karşı il seçim kurullarına itiraz ediliyor, süresi bir gün. İl seçim kurulları da iki gün içinde karar verecek. YSK’ya gelme süresi 3 gün. Burada sonuçlara itiraz gelirse bakıyoruz. Arkadaşlar, Anadolu Ajansı benim müşterim değil, benden veri almıyor. Nereden alıyor, bilmiyorum. Akşam Anadolu Ajansı 90’ları gösterdiğinde ben sisteme daha yeni girmeye başlamıştım. Anadolu Ajansı’na herhangi bir bilgi servisi yapmıyorum. Benim üzerimden bir polemik yapılmasın. Tüm siyasi partilere, sonuçları tarayıp veriyoruz. Yüzde 80’in üzerinde bir sandık bilgisini paylaştık. Bugün geri kalanı da paylaştık. Bir itiraz süreci var. Toplam 31 bin 186 sandıktan 31 bin 102’si sisteme girdi. 84 sandık itiraz nedeniyle girilmedi.”

Güven, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul için paylaştığı verileri teyit etti. Güven, İmamoğlu’nun 4.159.650 oy, Yıldırım’ın ise 4.131.751 oyda olduğunu belirtti.

medyaspot

Tema Tasarım |