TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 23 Nisan 2019

Yumruk Atan Şahıs Gözaltına Alındı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırıyı gerçekleştirenlerden Osman Sarıgün gözaltına alındı. Gözaltına alınan diğer 5 kişinin de…

Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Osman Sarıgün gözaltına alındı Fiziki saldırıda bulunan 11 şüphelinin tespit edildiği bildirildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırıyı gerçekleştirenlerden Osman Sarıgün gözaltına alındı. Gözaltına alınan diğer 5 kişinin de ifade işlemlerinin Çubuk’ta sürdüğü bildirildi.

11 kişi belirlendi
Hürriyet’in haberine göre soruşturma kapsamında foto-film ekiplerinin çektikleri ile sosyal medyadaki görüntüler incelemeye alındı. Grubu yönlendirip provoke eden, Kılıçdaroğlu’na direkt fiziki müdahalede bulunan 11 kişinin kimliği belirlendi. Kılıçdaroğlu’na yumruk atan kişinin ise cenaze töreninin yapıldığı köyde yaşayan O.S. olduğu tespit edildi. Şüphelilerin gözaltına alınması için birçok adrese baskın yapılırken, saldırıyla ilgili olarak terör kapsamında da soruşturma yürütüldüğü öğrenildi. Saldırı için Çubuk dışından gelenlerin olup olmadığı da inceleniyor.

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır” denildi. Ankara Başsavcısı Yüksel Kocaman da yaptığı açıklamada, soruşturma başlatıldığını, olayın terör bağlantısı ya da provokatif bir eylem olup olmadığının her yönüyle araştırıldığını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun avukatından açıklama
Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden, CHP liderine yönelik saldırı ve linç girişimi ile ilgili olarak açıklama yaptı.
Çelik, “‪Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik alçakça saldırı nedeniyle başlatılan soruşturmayı Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığında bizzat takip ediyorum. Bu alçaklığın hesabını soracağımıza emin olun… ” dedi.

medyaspot

Tema Tasarım |